КРАЩЕ ПРИГОТУВАННЯ До Судного дня ()

 

Краще приготування до судного дня.

|

 КРАЩЕ ПРИГОТУВАННЯ До Судного дня

 ВСТУП

Вся хвала Всемогутньому Аллаху! Він говорить:

«Клянуся надвечір’ям! Воістину, людина зазнає збитків! Окрім тих, які увірували, творили добрі справи, заповідалиодне одному істину, заповідали одне одному терпіння!» (103: Аль-Аср; 1-3).

Ми хвалимо Його і шукаємо Його допомоги і прощення. Я свідчу, що немає божества, гідного поклоніння, окрім Аллаха, і я свідчу, що Мухаммед Його раб і Посланник. Нехай Аллах дарує Свій мир і благословення Пророкові Мухаммеду, його чистій родині, його благородним сподвижникам і тим, хто слідує за ними в праведності до Судного Дня.

Одна із милостинь Аллаха до нас, це те що Він призначив нам обов’язки, які є опорою релігії та її основою. Мусульмани, які дотримуються цих обов’язків завершують свої справи, а ті, хто не дотримуються цих обов’язків – більш схильні відставати від інших. Правильне виконання обов’язків веде мусульман до Раю і виводить їх із темряви до світла. Пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «У першу чергу, раба (Божого), в Судний день запитають про молитву. Якщо вона була гарною, то всі його діяння були хороші, але якщо вона була поганою, то всі його діяння були погані, і якщо його обов’язок не виконано, то Аллах, Всевишній, говорить: перевірте добровільну працю мого раба і візьміть від неї і заповніть те, чого бракує його боргу і так всі його борги будепокрито». Таким чином, добровільні і добрі справи заповнюють борг, і, крім того, обіцяна велика нагорода для тих, хто їх виконує. Незважаючи на те, що добровільну роботу легко виконати, нагорода за неї велика.

Мої мусульманські брати і сестри, якщо ви хочете, щоб вашу роботу було прийнято Аллахом і за неї отримановинагороду –для цього є певні умови.

Перша умова: намір. Омар (хай буде Аллах задоволений ним) сказав: Я чув, що Пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Справи тільки відповідно до намірів, і всім буде дано відповідно до намірів». Будь-який мусульманин, чиї справи і наміри абсолютно чисті перед Аллахом, вільні від лицемірства і облуди, того Він прийме.

Друга умова: добрі справи повинні бути виконані відповідно до Божого указу і керівництва Його Посланника. Крім того, будь-які дії, які схожі на дії невіруючих і людей Писання, не будуть прийняті. Крім того, дії що виконані для задоволення особистих бажань, не будуть прийняті.

Справи лицеміра відхилено, бо його намір спотворено, і він знаходиться у найнижчій пучині вогню. Аллах Всевишній говорить:

Воістину, лицеміри опиняться на самому дні пекла. І ти не знайдеш для них помічника! (4: Ан-Ніса; 145)

Так само, новаторськідіяння відхиляються, тому що їх було спотворено, навіть якщо намір був правим, як Пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо хтось вводить у нашу справу те, що не належить до неї – її буде відхилено». І він сказав: «Аллах збереже покаяння того, хто практикує нововведення, поки він утримується». (АльТаргіб і Аль Таргіб від Шейха АльАльбані).

Ця книга була написана в інтересах усіх, щоб отримати велику винагороду від Аллаха, Всемогутнього, щоб примножити наші добрі справи: підняти слуг і піднести їх ближче до Аллаха. Аллах Всевишній говорить:

«Воістину, для відданих [Аллаху] — чоловіків і жінок, для віруючих — чоловіків і жінок, для смиренних — чоловіків і жінок, для правдивих — чоловіків і жінок, для терплячих — чоловіків і жінок, для покірних — чоловіків і жінок, для тих, які тримають піст — чоловіків і жінок, для тих, які закривають свою наготу — чоловіків і жінок, для тих, які часто згадують Аллаха — чоловіків і жінок, — усім Аллах приготував прощення та велику винагороду!» (33: Аль-Ахзаб; 35)

Крім того, виконуючи ці добрі справи, мусульманин отримує підтримку Аллаха, перемогу і керівництво. Абу Хурайра повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Аллах, Всевишній, сказав: «Я проголошую ​​війну тому, хто ставиться із ворожістю до Мого благочестивого віруючого. І найкраща річ із якою Мій раб наближається до мене – це те, що я наказав йому, і Мій раб продовжує наближатися до мене через виконання Найот (добровільні молитви або додаткові справи, крім тих, які є обов’язковими), поки Я його люблю, (настільки сильно, що), Я стаю його слухом, яким він чує, і його поглядом, яким він бачить, і його рукою, якою він ударяє, його ногою, якої він ступає, і якщо він просить Мене про що-небудь, то Я, звичайно, даю йому, і якщо він шукає Мого захисту (притулку), Я, звичайно, захищаю його». (Аль-Бухарі).

Нарешті, ми просимо Аллаха, Всечуючого, Всезнаючого, і Господа Верховного Трону, прийняти цю роботу і досягти вигоди для кожного мусульманина, Амінь. Все хороше в цій книзі нехай буде від Аллаха, а будь-які помилки – від мене і Сатани (хай прокляне його Аллах). Хвала Аллаху, Господу світів, мир і благословення пророкові Мухаммеду і всім пророкам Божим, і їх праведним послідовникам. Автор: Хакама А. Зуммо Аль-Акілі. Ер-Ріяді, 16 квітня 2005р.

 Передмова

Вся Хвала Аллаху, я свідчу, що немає божества, гідного поклоніння, крім Аллаха, Першого, Останнього, Очевидного, Постійного, що має знання усіх речей, і я свідчу, що Мухаммед Його раб і Посланник.

Надалі я наведу деякі моменти, які допоможуть читачеві оцінити і зрозуміти користь і важливість цієї книги для усіх мусульман.

Добре відомо, що найголовніше – це виконувати наші обов’язкові обов’язки: п’ять молитов, закят, піст і хадж. Ці справи були дані нам, згідно з указом Аллаха і керівництвом Його Посланника. Передано в Сірі, що чоловікіз Аль Араб (бедуїнів) прийшов до Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення Аллаха) і запитав його про те, що Аллах наказав йому, таким чином, Пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) сказав йому, що Аллах наказав п’ять молитов, закят (милостиня), піст Рамадан і паломництво (хадж) до Дому Аллаха. Почувши це, чоловік неодноразово сказав: «О, Аллах, я не буду робити більше або менше,ніж це». Коли чоловік пішов, Пророк сказав: «Йому вдалося, якщо він сказав правду». (Передано Аль Шайхана).

Душа мусульманина завжди шукає можливості ведення більш хорошої роботи, щоб мати вищу винагороду від Аллаха. Відповідно, існують різні рівні праведності за простими діями, такі як годування нужденних, допомога у вирішенні проблем або прославляння Аллаха. Ці обов’язки не легкі для виконання, якщо тільки Аллах не зробить їх легкими. Наш обов’язок може бути неповним або недосконалим через двох ворогів, які завжди спокушають і вводять в оману, збиваючи з праведного шляху.

Перший ворог – проклятий Сатана, який присягнувся спокусити потомство Адама. Аллах Всемогутній говорить:

«Той відповів: «Клянуся Твоєю могутністю, що я спокушу їх усіх, окрім Твоїх обраних рабів!». (38: Сад, 82,83)

Таким чином, сатана завжди чекає можливості нашептати злого людям і намагається із усіх сил відкинути поклоніння Аллаху. Посланник Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Сатана приходить до одного з вас під час молитви, щоб заплутати, поки він не знає, як багато ракяятів він молився» (Сахіх Ель Джамеа). Сатана завжди намагається оточити нас із усіх боків, як сказав Аллах, передаючи слова Сатани:

«А потім я буду підходити до них спереду, ззаду, справа й зліва, і Ти не знайдеш більшості з них вдячними!»». (7: Аль-Арафа 17)

«Той сказав: «Господи! За те, що Ти спокусив мене, я прикрашу для них те, що на землі й неодмінно спокушу їх усіх,окрім Твоїх рабів серед них, які обрані».». (15: Аль-Хіджір 39,40)

Отже, будьте в курсі планів Сатани, нехай Аллах захистить нас від нього.

Другий ворог є самостійним запитом душі, що закликає власника до недозволених дій, залишаючи послух. Ті, хто підкорятися, потраплять до геєнни огненної, куди не потраплять ті, хто утримався. Пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Мудра людина – це та, хто звинувачує себе і готується до Судного Дня, а дурнем є той, хто слідує бажанням своєї душі, які неугодні Аллаху». (Ат-Тірмізі) Було передано, що Умар (нехай буде Аллах задоволений ним) сказав: «Врахуйте себе, поки ви ще не враховані, зважте себе, поки ви не зважені то підготуйтеся до Судного дня, коли ви будете викриті, і ніщо не сховається».

Обов’язкові діяння слідують обов’язкам Сунни, які радив Посланник Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха), щоб заповнити неповні діянняабо для збільшення добрих справ і нагород. Є багато дій і слів, крім тих, до яких Аллах зобов’язав, і які допомагають мусульманам отримати більше нагороди, стерти гріхи і стати ближче до Аллаха. Приклад такої справи це: молитися Сунні після обов’язкової молитви, яку ухвалив Аллах, благодійність, добровільний піст, виконання умри ... і т.д. (Ці Сунни легкі для чистих душ мусульман).

Наскільки мені відомо, інформація про добровільну роботу в Сунні розкидана по багатьом книгам. Таким чином, я думав, зібрати інформацію (скільки зможу) в одній книзі, щоб вона була легкодоступною для мусульман і служила посібником у їхньому повсякденному житті. Я розділив цю книгу на дві основні частини. Перший розділ присвячений добрим справам, за які вказані нагороди, вигоди від яких обмежені, для тих, хто виконує виключно їх. Прикладом таких добрих справ є молитва Сунні та виконання Умри. Другий розділ присвячений справам із невизначеними вигодами, опису добрих справ, вигоди від яких поширюються на сім’ю, сусідів і навіть на суспільство в цілому. Ці переваги досягаються у цьому житті і в Останній День. Благодійність і корисні знання є прикладами цієї групи добрих справ.

Зверніть увагу, що є кілька переваг класифікації добрих справ за перевагами. Наприклад, ця класифікація допомагає мусульманам вибрати добрі справи, вигоди і винагороди від яких стають вищими. Вона також допомагає їм визначити пріоритетність добрих справ за ступенем їхньї важливості, пільг і нагород. Крім того, вона допомагає мусульманам класифікувати добрі справи відповідно до часу і місця. У цій книзі я цитував Священний Коран, пророчі традиції й мови товаришів і вчених релігії стільки, скільки міг. Нарешті, я сподіваюся, що якщо читачі знайдуть помилку, то відправлять записку або пораду за адресою:

 Розділ 1

 Обов’язкиз певними перевагами  Обов’язки, пов’язані з молитвою:

 А. Обов’язки перед молитвою:

 1 – Омовіння

Омовіння очищає наше тіло і душі від гріха і провини. Передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Коли раб вмивається, кожен гріх, про який він думав, буде змито з лиця водою, або з останньою краплею води, і коли він миє руки, всякий здійснений гріх буде стертий з його рук водою, або з останньою краплею води і коли він миє ноги, кожен гріх до якого він підійшов, буде змитий з водою, або з останньою краплею води, так що він вийде чистим від усякого гріха». (Мусульманин). Передано, що Хумран сказав, що Усман ібн Аффан сказав, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Той, хто здійснює омовінняідеально, як Бог Всемогутній велить йому, тоді молитвою змиває свої звершенні гріхи». (Мусульманин). Також передано, що Осман сказав: «Я чув, як Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав:« Той, хто здійснює омовінняідеально, а потім йде вчиняти наказану молитву з людьми або на зборах або в мечеті, тому Бог простить всі його гріхи». (Мусульманин). Великою щедрістю Аллаха було постановити омовіння, щоб очищати нас щодня. Крім того, омовіння є однією із вимог молитви, бо молитва без омовіння вважається недійсною. Якщо використання води неможливе, допустимим вважається омовіння піском. Передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Ваше обличчя, руки і ноги будуть яскравими в День Воскресіння через ваше ідеальне омовіння, так що робіть все, що може збільшити яскравість голови, рук і ніг ». (Мусульманин).

 2 – Сивак (зубна щітка Арак)

Сивак є Сунною нашого Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення Аллаха), і це була його практика в додаток до інстинктивної поведінки. Пророк Мухаммед (мир і благословення Аллаха йому) закликав своїх товаришів використовувати його особливо перед молитвою. Це було пов’язано з тим, що Абу Хурайра повідомив, що Пророк сказав: «Якщо б не було обтяжливо для віруючих моєї нації – я б наказав їм використовувати зубочистку перед кожною молитвою». (Мусульманин). Сивак очищає уста мусульманина і створює приємний запах при зустрічі з Аллахом у молитві і не дратує Ангелів і мусульман, що моляться поруч із ним, поганим запахом. Крім того, Сивак високо винагороджується, як це було передано від Аїші (нехай буде задоволений нею Аллах). Вона сказала, що Пророк говорив: «Сивак очищає порожнину рота і догоджає Богу». (Сахіх Аль-Бухарі).

 II. Діяння, пов’язані з Масджид (Мечеть):

 1 – Ходіння до Масджид (Мечеть):

Передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха говорив: «Якщо людина робить омовіння у своєму будинку, а потім йде до одного з будинків Аллаха, щоб виконати одне із зобов’язань, встановлених Аллахом, то [кожен] з його кроків буде очищати його від гріхів і звеличувати його як благодійника». (Сахіх Муслім). Абу Хурайра повідомив, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо людина йде в мечеть [для участі в молитві], Аллах буде готувати для нього свято в Раю настільки часто, як він ходить туди і назад». (Про це розповіли Ахмад, аль-Бухарі і Муслім). Насправді, ходіння в мечеть п’ять разів на день збільшує нашу нагороду і очищає наші гріхи. Тому кращими будинками є будинки, які є найбільш віддаленими від мечеті. Існує історія синів Салама, які хотіли побудувати свої будинки поруч із мечеттю, і коли Пророкові Божому повідомили про це, він сказав їм: «Мені повідомили, що ви хочете будинку поруч з мечеттю». Вони сказали «Так, Пророк Божий, ми хотіли». Пророк сказав: «Сини Салама, місця ваших будинків визначають ваші нагороди». (Мусульманин). Він також передав від Абу Муси, що Пророк Аллаха сказав: «Люди, які отримують величезну нагороду за Намаз (молитву) ті, хто найбільш далекі (від мечеті), а потім ті, хто ближче і т.д. Так само той, хто чекає, щоб помолитися разом із імамом має більшувинагороду, ніж той, хто молиться і йде спати». (Сахіх Аль-Бухарі).

 2 – Очищення і покірність під час прогулянки до Мечеті (Масджид) і в Молитві:

Іслам є релігією очищення і, як ми знаємо, очищення тіла, душі і серця, які вимагаються від всіх мусульман протягом усього дня, особливо в мечетях. Ми повинні бути чистими і носити кращий і чистий одяг, користуватися парфумами (тільки для чоловіків), коли збираємося у мечетях. Аллах, Піднесений, говорить:

«О сини Адама! Вбирайтеся в одяг свій, де б ви не здійснювали поклоніння. Їжте й пийте, але не понад міру. Воістину, Він не любить тих, які порушують міру!». (7: Аль-Арафа, 31).

На жаль, в ці дні ми помічаємо, що багато послідовників збираються у мечеті з поганим запахом, що походить від поту, олії або смердючих шкарпеток, що шкодить від інших віруючих і порушує їхній спокій та умиротворення, коли вони моляться. Пророк Мухаммед (мир і благословення Аллаха йому) описав молитву Білали (нехай буде задоволений ним Аллах), який закликав до молитви: «О, Белал, заспокой нас молитвою». Для того, щоб підготувати себе до молитви, пророк Бога велів нам приходити до мечеті, перебуваючи в мирі і спокої. Це було передано Абдуллахом ібн Абу Катада:

Мій батько сказав: «Коли ми молилися разом з Пророком, він почув, як деякі люди шумлять. Після молитви він сказав: «Що трапилося?» Вони відповіли: «Ми поспішали на молитву». Він сказав: «Не поспішайте на молитву, і коли ви приходите на молитву, ви повинні прийти зі спокоєм, і молитися, скільки залишилося (з іншими) і завершити решту, що пропустили». (Аль-Бухарі).

Розмірковуючи про це в хадисі, ми помічаємо, що Пророк Божий згадує спокій перед вступом до спільнуої молитви, хоч спільна молитва має велику благодать, особливо (Відкриття такбир).

 3 – Молитовне взивання (Азан):

Азан це оголошення часу молитви, яке є свідченням Ісламської твердині в місцевості, в якій виконується Азан. Також, це є доказом представлення символів Бога. Ті, хто молиться, несуть відповідальність за визначення часу молитви, відповідно до їх зивання (Азан), мусульмани починають молитися, і бажаючі постити починають або закінчують свій піст. Молитва і прохання є великою благодаттю, як це згадано в хадисі, який передав Іса ібн Талха, який сказав, що він сидів з Муавієм ібн Абу Суфьян, коли він, закликаючи, виголосив заклик до молитви. Муавія сказав: «Я чув, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Ті, хто закликає до молитви будуть мати найдовші шиї у день Воскресіння». (Мусульманин). Мусульманам рекомендується, почувши Азан – молитися, як Джабір (хай буде задоволений ним Аллах) передав, що Пророк Аллаха сказав: «Той, хто, почувши Азан, говорить«O, Аллах! Господь цього досконалого призиву (немає Тобі співтоваришів) і регулярного Намазу (молитви), який буде зроблений! Дай Мухаммеду право заступництва і зверхності і пошли його (в Судний день) в кращі і найвищі місця в Раю, які Ти обіцяв йому!], А потім нехай він попросить за мене в День Воскресіння». (Сахіх Аль-Бухарі). Говорячи це, можна отримати заступництво Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення Аллаха) в Судний День, якщо Бог дасть, де кожен буде мати потребу в цьому.

 4 – Колективна Молитва (Збори):

Абу Хурайра (нехай буде Аллах задоволений ним) повідомив: сліпий чоловік прийшов до Посланника Аллаха (мир йому) і сказав: «O, Посланник Аллаха, у мене немає нікого, щоб проводити мене до мечеті!» Він, таким чином, шукав його дозволу на виконання намазу (молитви) в його будинку. Він (мир йому і благословення) дав йому дозвіл. Коли чоловік відвернувся, він покликав його і сказав: «Ви чуєте Азан (заклик до молитви)?» Він відповів ствердно. Посланник Аллаха (мир йому і благословення) вказав йому відповідати на нього. [Мусульманин]. Абу Хурайра (нехай буде Аллах задоволений ним) повідомив: Посланник Аллаха (мир йому і благословення) сказав: «Присягаюся Тим, в чиїх руках моє життя, я іноді думав, віддавати накази на збір дров, а потім проголошувати Азан для намазу. Тоді я б наказав імаму вести намаз, а потім йти в будинки тих, хто не прийшов для виконання Намазу в Мечеті, і підпалити їхнідоми!» [Аль-Бухарі і Мусульманин].Із вищезазначених традицій Пророка зрозуміло, що колективна молитва є обов’язковою, якщо немає поважної причини, наприклад, хвороби, яка запобігає переміщенню або сліпота і відсутність поводиря, що б дійти до Мечеті. Крім того, відсутність на колективній молитві в мечетях призводить до відсутності великих нагород. Передано, що Абдуллах бін Умар повідомив, що Посланник Аллаха (хай буде мир йому і благословення) сказав: «Салат (молитва) в мечеті в двадцять сім разів перевершує Салат (молитву) виголошених наодинці». (Сахіх Аль-Бухарі).

 5 – Йти на молитву рано:

Було передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха сказав: «Якби люди знали, що в заклику до молитви, і в першому ряду, вони б тягнули жереб за них. І якби вони знали, яка нагорода за полудневу молитву, вони б бігли до неї. І якщо б вони знали, яка нагорода за нічнумолитву і молитву на світанку в мечеті, вони б приєдналися до них, навіть якби їм довелося повзти». (Сахіх Муслім). У цій промові пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) повідомив нам, що збиратися рано для молитви і молитися в першому ряду – велика честь. Було передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха сказав: «Кращий ряд для тих, хто молиться: для чоловіків – перший ряд і найгірший для них – останній. І кращий ряд для тих, хто молиться: для жінок – останній, а найгірший – перший». (Сахіх Муслім).

 - Йти на молитву рано, особливо на п’ятничну:

Відомо, що п’ятниця є найкращим днем ​​тижня, тому що вона має особливу і велику цінність. Було передано, що Абу Хурайра повідомив, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Кращий день, над яким сходить сонце – п’ятниця, цього дня був створений Адам, і в цей же день Адам був допущений до раю, і в Цього ж дня він був вигнаний звідти, і Година Суду буде в п’ятницю». (Сахіх Муслім). І було передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха сказав: «Ми останні, але ми будемо першими на Судний День, і ми будемо першими, що увійшли в Рай, хоча іншим країнам дали Письмо до нас, а нам дали пізніше. Але вони змінили його, тому Бог наділив нас Істиною, яку вони оскаржили. Їм було наказано відзначати цей день, але вони різняться між собою в цьому. Таким чином, Бог привів нас до нього. Він сказав: «П’ятниця для нас, завтра для євреїв, а післязавтра для християн». (Сахіх Муслім).

Аллах, Всемогутній, вказав на п’ятничну молитву в цей день. Щотижня мусульмани моляться і зустрічаються, щоб слухати виступи і проповіді. Аллах, Всевишній, вказав велику нагороду для мусульман, які відвідують п’ятничні молитви вранці. Було передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Усяк, хто приймає ванну в п’ятницю, як купання Джанабі, а потім йде на Намаз (молитву) (в першій годині, тобто рано) рівний тому, що жертвує верблюда (на шляху Аллаха), і той, хто йде в другій годині рівняється тому, хто пожертвує корову, а хто йде в третій годині, то це як якщо б він приніс у жертву рогатого барана, і якщо людина йде в четвертій годині, то це рівне жертвуванню курки, і той, хто йде в п’ятій годині – це як якщо б він запропонував яйця. Коли Імам виходить [тобто починає п’ятничну проповідь (релігійні розмови)] Ангели спускаються, щоб слухати її». (Сахіх Аль-Бухарі). І було розказано, що Салман Аль-Фаріс сказав, що Пророк Аллаха сказав: «Той, хто приймає ванну в п’ятницю, очищає себе так, як може, а потім використовує масло (для волосся) або душиться запахами свого будинку, потім йде (на молитву Джумуа) (п’ятничну молитву), і не розділяє двох сидячих поруч (в мечеті), молиться стільки, скільки (Аллах) наказав йому, а потім мовчить, поки Імам здійснює п’ятничну проповідь, гріхи того за час відтепер до минулої п’ятниці будуть прощені». (Сахіх Аль-Бухарі).

 6 – Регулярні Сунни:

Зазвичай наші молитви не є досконалими через пропущення істотної частини або Сунни або спогадів про питання життя, які порушують наші молитви і покірність, або через шепіт Cатани. Як ми знаємо, нагороди за молитви збільшуються або зменшуються, в залежності від досконалості молитви, концентрації і покірності в молитві, виконанні її відповідно до звичаїв Пророка. Пророк Божий (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Виконуйте вашу молитву так само, як я роблю». (Сахіх Аль-Бухарі). І Пророк сказав: «Зазвичай, коли слуга закінчує свою молитву і йде, нагороди за його молитви не будуть записані тільки наполовину, тільки в третину, тільки четвертину, поки він сказав тільки десяту частину молитви». Тому для того, щоб заповнити брак нагород за молитви і збільшити нагороди, наш Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) постановив регулярні Сунни, які ми можемо виконати до або після молитви. Це дванадцять молитовних одиниць (ракят) вдень і вночі. Ці Сунни проводиться таким чином:

- Дві молитовні одиниці (ракяти) до ранкової молитви (молитва Аль-Фаджр). Передано, що Аїша сказала, що Пророк сказав: «Два ракятидо ранкової молитви краще, ніж це життя і все, що в ньому». (Сахіх Муслім).

- Чотири молитовні одиниці (ракяти) перед полуденною молитвою (молитва аз-Зухр і два ракяти після неї. Передано, що Аїша сказала: «Посланник Аллаха (хай буде мир йому і благословення) проголошував у своєму будинку чотири ракяти до полуденної молитви, опісля виходив, щоб привести людей до молитви, а потім повертався, щоб проголосити ще два ракяти».

- Дві молитовні одиниці (ракяти) після вечірньої молитви (молитва Аль-Магриб). Передано, що Аїша сказала: «Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) вів людей до вечірньої молитви, а потім повертався додому, щоб проголосила два ракяти».

- Дві молитовні одиниці (ракяти) після нічної молитви (молитва аль-Іша). Передано, що Аїша сказала: «Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха), вів людей до нічної молитви, а потім повертався, щоб проголосити два ракяти».

Молитовні Сунни мають ще одну перевагу додаткової винагороди, і є засобом для входу в Рай, було передано, що Умм Хабіба, дружина Пророка, сказала, що чула, як Посланник Бога (нехай буде мир йому і благословення) сказав: «Кожен мусульманин що звертається до Бога через дванадцять ракятів кожен день, крім обов’язкової молитви, буде винагороджений будинком в Раю». Або «Будинок буде побудований для нього в Раю». (Сахіх Муслім). Крім того, проголошення чотирьох ракят перед вечірньою молитвою (молитва Аср) має перевагу, як Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Аллах змилується над людиною, яка проголошує чотири ракяти перед молитвою Ассер». (Абу Дауд і ат-Тірмізі).

Чим більше молитов – тим краще, благословенне підносить нас і дає змогу молиться ближче до Аллаха і отримує більше нагород. Було передано, що Саубан, звільнений раб Посланця Аллаха (хай буде мир йому і благословення) сказав: «Я просив Посланника розповісти мені про справу, яку я міг зробити, щоб Бог допустив мене в Рай. І Пророк сказав:«Кланяйся часто Всемогутньому Богу , бо коли ти вклонився, однин уклін буде підносити тебе ближче до Бога і змивати один із твоїх гріхів». (Сахіх Муслім). І було розказано, що Рабія бен Аласлам Кааб сказав: «Я проводив ніч з Пророком Мухаммедом, і, після того як служив йому при омиванні, він запитав мене, чи є у мене якісь прохання, я відповів: Я хочу бути вашим супутником в Раю . Тоді він відповів: що ще? Я сказав: І все. Він сказав: піднось себе, схиляючись». (Сахіх Муслім). Раб підноситься до Бога схиляючись, як Пророк сказав: «Раб Божий наближається ближче до свого Господа, коли Він схиляється, так що збільшуйте час своїх молитов». (Сахіх Муслім).

 7 – Перебування у Мечеті між Молитвами:

Перебування в мечетях між молитвами має велике значення, бо Посланник Мухаммад (мир і благословення йому) сказав: «Раб Аллаха вважається молільником, поки він знаходиться в мечеті і очікує молитви і ангели говорять:« О Боже! Благослови його! Будь милостивий і добрий до нього», поки він залишається на місці молитви і йде по слідах». (Сахіх Муслім). І є багато інших традицій Пророка Мухаммеда, які містять багато з тим, згаданих вище, таких як традиції, передання від Абу Хурайри, що Посланник Аллаха сказав: «Молитва в мечеті в двадцять п’ять разів більше, вище (нагороджується) за молитву будинку наодинці або на роботі, бо якщо людина робить омивання і робить його досконало, а потім приходить до Мечеті з єдиною метою – проголосити молитву, то за кожен крок, який воназробить до Мечеті, Аллах забирає по одному гріху за кожен крок, поки він не увійде в Мечеть. Коли він входить в Мечеть, він вважається молільником, поки він чекає молитви і ангели продовжують просити вибачення Аллаха для нього, і вони продовжують говорити: «О Боже! Благослови його! Будь милостивий і добрий до нього», поки він залишається на місці молитви і йде по слідах». Абу Хурайра (нехай буде Аллах задоволений ним) повідомив, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення) сказав: «Не сказати вам про те, за допомогою чого Аллах стирає гріхи і підносить ряди (у Раю)?» Супутники сказали: «Звичайно, о, Посланник Аллаха!» Він (мир йому і благословення) сказав: «Виконуйте вуду ретельно, незважаючи на важкі обставини, ступаючи більше кроків до мечеті, очікуючи наступного Ас-саляту(молитва) після звершення саляту; бо це ар-Рібат, і це ар-Рібат». (Муслім).

- Перебування в мечеті після ранкової молитви і проголошення двох ракятів після сходу сонця:

Передано від Анаса бін Маліка, що Посланник Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Хто проголошує ранкову молитву в мечеті, а потім сідає щоб згадати і прославити Аллаха до сходу сонця, а потім проголошує два ракяти, той буде винагоджений як за один Хадж і Умру. Він сказав, що Посланник сказав: завершена, завершена, завершена». (Ат-Тірмізі).

 III. Сунна полуденної молитви (молитва ад-Духа):

Було передано, що Зайд ібн Аркам бачив, як люди проголошують перед-полуденну молитву, і сказав: «Хіба вони не знають, що краще проголошувати молитву в інший час?» Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Молитва відданих, коли сонце повністю піднялося» (Сахіх Муслім). Це ранкова молитва, яку Посланник Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) звелів виконувати регулярно своєму супутнику Абу Хурайрі, і він сказав: «Мій друг (Пророк) порадив мені зробити три речі: постити три дні кожного місяця, проголошувати перед-полуденну молитву і проголошувати Витр перед сном»(Сахіх Муслім). Ми можемо помітити велике значення цієї Сунни в наступній традиції, розказаної Абу Зарру, Пророк сказав: «Кожен із вас повинен робити добру справу щоранку за прославляння Всемогутнього Бога, що є благою справою, і кожна похвала Всемогутнього Бога є благою справою, і кожна вимова що немає Бога, окрім Аллаха – добра справа, і кожна вимова, що Бог Великий – добра справа, і кожне приєднання до добра – добра справа, і кожне ухилення від зла – добра справа, а найвищі нагороди – за два ракяти перед-полуденної молитви» . (Сахіх Муслім). Уявіть собі, що ви повинні заплатити благодійністю за кожну кістку у вашому тілі, яке містить 360 кісток і ви не в змозі зробити це, Аллах, Милосердний, Щедрий, постановив для нас ранкову молитовну Сунну, рівну для всіх негараздів за всі благі справи.

 V. -Нічна молитва (молитва кийям):

Однією із найвидатніших молитов є молитва у темряві ночі, особливо в останню третину ночі з почуттям врівноваженості, спокою, безтурботності душі, і задоволення від розмови з Аллахом, Всемогутнім. Аллах, Піднесений, вихваляє мусульман, які моляться вночі, Аллах говорить:

«Спали лише малу частину ночі, а перед світанком вони благали про прощення». (51: Ад-Дхар; 17-18).

Крім того, нічна молитва є однією із Сунн Посланника Аллаха, яку Аллах, Всемогутній, наказав Пророку. Аллах говорить:

«. О загорнутий! Звершуй молитву цілу ніч, окрім якогось часу — половину ночі, трохи менше за це, або й більше. Читай Коран розмірено!». (73: Аль-Муззамміль; 1-4)

Крім того, Посланник Аллаха згадував це в своїх традиціях, як передав Абу Хурайра, що Посланник сказав: «Краща молитва після обов’язкових молитов – це нічна молитва (Молитва кийям)». (Сахіх Муслім). І Посланник Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) похвалив свого товариша Абдула бін Амрокогда той сказав: «Кращою стає людина Абдул Аллах, якщо вона проголошує нічну молитву» І в іншому оповіданні він сказав: «Не будьте тими, хто починає нічну молитву і не закінчує її ».

 1. Обов’язки , пов’язані з постом:

 I. Загальний добровільний піст:

Було передано від Абу Саїд аль Худрі, що Посланник Мухаммед сказав: «Кожному рабу Божому, которий буде постити один день заради Бога, тому Бог Всемогутній дарує віддаленість від вогню на сімдесят років» (Сахіх Муслім). І було передано від Абу Хурайри, що Пророк згадав про Священне Передання Аллаха, що Аллах Всемогутній говорить: «Все діяння синів Адама (людей) для них, крім Савм (піст), яке для Мене, і Я нагороджу за нього». (Сахіх Аль-Бухарі). І добровільний піст включений у цю традицію.

Піст є інструментом для захисту мусульман від вчинення розпусти (гріха) і заборонених дій. Передано Абдуллою, що він сказав: «Ми були в компанії Пророка Мухаммеда, і він сказав:«Той, хто може дозволити собі одружитися, повинен одружитися, тому що це допоможе йому заспокоїти свій погляд (від розглядання заборонених речей та інших жінок), і вберегти інтимні частини його тіла (від вчинення незаконних статевих актів і т.д.) і той, хто не може дозволити собі одружитися, нехай дотримується Ас-Савм (посту), а Савм (піст) знизить його сексуальну енергію». (Сахіх Аль-Бухарі). Він також є практикою для душі, щоб уникати надмірностей у бажаннях і пам’ятати про бідних, нужденних і бездомних братів, які не можуть знайти що випити і поїсти. Коли смерть прийшла до Муадху, він сказав: «Я плачу, тому що я не буду мати можливості поститися і змагатися із ученими за придбання знань». І коли смерть прийшла до Амер бен Кайса, він сказав: «Клянуся Аллахом, я не плачу від страху смерті, але я плачу, бо я відмовлюся від днів посту і ночей молитов».

 ІI. – Піст Ашура:

Передано від Ібн Аббаса, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) прийшов до Аль-Мадіни і побачив, що євреї постилися у день Ашура. Він попросив їх про це. Вони відповіли: «Це хороший день, день, в який Аллах врятував Лазні Ізраїль від його ворогів. Тому, Муса (Мойсей) дотримувався Савм (посту) в цей день». Пророк Мухаммед сказав: «Ми маємо більше права на Мусу (Мойсея), ніж ви». Тому, Пророк дотримувався Савм (посту) в цей день і наказав (мусульманам) дотримуватися Савм (посту) (в цей день). (Сахіх Аль-Бухарі). І, щоб відрізнятися від євреїв, пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха) наказав поститися по дню: до і після дня Ашура, як він сказав: «Якщо я доживу до наступного року, я буду постити дев’ять днів». (Сахіх Муслім). Він мав на увазі, що він буде постити дев’ять днів із десятим. Ібн Кайім сказав: «Є три рівні посту: найбільш досконалий рівень – поститися за день до і після дня Ашура, потім постити дев’ятий і десятий, що згадується у багатьох традиціях, і останній рівень посту – це є десятий день посту. Про щедрість посту в цей день Пророк сказав: «Піст у день Ашура згладить всі гріхи поточного року». (Сахіх Муслім).

 III. – Шестиденний піст Шавваль:

Передано від Абу Айюб аль-Ансарі, що посланник Аллаха сказав: «Піст в Рамадан, а потім піст протягом перших шести днів Шавваль рівний безперервному посту». (Сахіх Муслім). Це означає, що кожне добре діло буде винагороджено десять разів, а місяць Рамадан буде винагороджений як десять місяців посту і шість днів Шавваль будуть винагороджені, як два місяці, тому Рамадан і шість днів Шавваль будуть винагороджені, як цілий рік посту і це є незмінним в кожному році. Тому, не пропускайте піст у ці дні, щоб отримати велику нагороду. Також рекомендується поститися відразу після Дня закінчення Посту (Ід Ель-Фітр).

Зверніть увагу, що поститися у день закінчення посту заборонено, а також не можна поститися тільки в П’ятницю, якщо не поститися в день до і після неї. Однак, якщо піст припадає на п’ятницю, такої як День Арафа, або якщо людина позначила собі певну дату посту і вона припадає на п’ятницю, в таких випадках допустимо, щоб піст був тільки в день п’ятниці. Деякі вчені релігії говорять, що п’ятничний піст небажаний, але не заборонений, як Посланник Мухаммад (мир і благословення Аллаха йому) сказав: «Ніхто з вас не повинен поститися у п’ятницю, тільки якщо ви постилися напередодні, і будете поститися на наступний день після». (Сахіх Муслім).

 IV. – Піст у день Арафа:

Рекомендується піст в день Арафа для мусульман, що здійснюють Хадж, і піст в цей день є кращим актом поклоніння у перші десять днів місяця Зуль-хіджжа. (Щедрість десяти днів місяця Зуль-хіджжа буде обговорюватися у наступному розділі).

Відзначимо, що піст у цей день для прочан не обов’язковим, тому що вони повинні бути сильними для проведення богослужінь. Було передано, що Абу Катада сказав, що Посланникові Мухаммеду задали питання про піст у День Арафат, і він сказав: «Він згладить гріхи минулого і наступних років». (Сахіх Муслім). Що стосується викуплення гріхів у вищезгаданій традиції, а також у згаданій раніше іншій традиції і що стосуються дня Ашура, то тут мова йде про спокуту малих гріхів, а не великих. Бо спокута великих гріхів вимагає чотирьох умов: щире каяття, відпущення гріха, незворотності до нього і повернення прав власників, якщо гріх стосується людських прав.

 2. Часи і місця, за які дана подвійна нагородаі благання приймаються

 - Часи, в котрі даєтся подвійна нагорода і благання приймаються:

  1 – Місяць Рамадан:

У місяць Рамадан нагороди подвоюються. Посланник Мухаммад (мир і благословення Аллаха йому) сказав: «Кращий місяць для мусульман – Рамадан, найгірший місяць для лицемірів – Рамадан». (Передано Ахмадом та виправлено вченим Ахмадом Шокері). Будьте вірні у цей місяць, робіть кращі справи, такі як молитва, благі справи, Закят та інше добро. Спасибі Аллаху за надання нам цього великого місяця і актів поклоніння, що є у ньому дуже легкими. Абу Хурайра повідомив, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення) говорив: «Коли настає місяць Рамадан, брами милосердя відкриваються, ворота пекла ж замкнені і диявол прикутий». (Сахіх Муслім).

- Умра в Рамадан: Одна з милостей Аллаха над нами в тому, що Аллах, Всемогутній, зробив нагороди подвійними і умра в Рамадан рівна Хаджу, як Посланник Аллаха сказав Розум Сенані, коли вона пропустила прощальне паломництво: «Коли прийде Рамадан виконуй умру, тому що умра в Рамадан дорівнює Хаджу » Або: « ... Хаджу зі мною» (Узгоджено).

- Ніч Аль-Кедар: ніч Аль-Кедар – це велика ніч, тому що нагороди за поклоніння в цю ніч кращі, ніж вигоди, пов’язані з поклонінням протягом тисячі місяців, що дорівнює приблизно вісімдесят три роки і чотири місяці. Аллах Всевишній сказав:

«Воістину, зіслали Ми його в Ніч Передвизначення, а звідки тобі знати — що таке Ніч Передвизначення? Ніч Передвизначення краща за тисячу місяців!» (97: Аль-Кедар; 1-3).

Крім того, Священний Коран був посланий на нижні небеса і майбутнє всього, щоб бути написаним на наступний рік у цю ніч. Аллах, піднесено, сказав:

«. Воістину, Ми зіслали його у благословенну ніч. Воістину, Ми застерігаємо! У той час вирішується кожна важлива справа». (44: Ад-Духан; 3-4).

Крім того, Аллах, Всемогутній, по-особливому благословив мусульман цієї ночі. Імам Малік сказав: мені повідомили, що століття народу пророка Мухаммеда коротше, ніж століття попередніх націй і що Аллах, Піднесений, дав їм святу ніч Аль-Кедар.

 2-Десять днів Зуль-Хіджа:

Ібн Аббас (нехай буде Аллах задоволений ним) повідомив: Посланник Аллаха (мир йому і благословення) сказав: «Нема днів, протягом яких праведні дії так бажані Аллаху, як у ці дні (тобто, перші десять днів місяця Зуль-Хіджа)». Його запитали:. «O, Посланник Аллаха, навіть Джихад на шляху Аллаха?» Він (мир йому і благословення) відповів: «Навіть Джихад на шляху Аллаха, крім як у випадку, якщо хтось йде зі своїм життям і своїм майном і не повертається». (Аль-Бухарі).

Щоб ще більше підкреслити важливість десяти днів Зуль-Хіджа, Аллах, Всевишній, сказав:

« Клянуся зорею! Клянуся десятьма ночами! Клянуся парним і непарним!» (89: Аль-Фаджр; 1-3).

Релігійні вчені сказали, що навіть (Шафі-гу) означає десять днів Зуль-Хіджа.

Тому переконайтеся, що ви не пропустите ці дні Зуль-Хіджа і виконайте стільки добрих справ, скільки ви зможете, таких як читання Священного Корану, благодійність, молитва і піст, особливо мусульмани, які живуть у Мецці і Медині. Зокрема, піст у день Арафа і принесення в жертву в день забою, тому що вони є Сунною Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення Аллаха), як згадувалося вище.

 3-Часи, в ​​які приймаються благання:

 I. – Благання протягом останньої години ночі:

Передано, що Джабір сказав: «Я чув, що Пророк сказав:«Щоночі є особливий час, впродовж якого, якщо мусульманин попросить Аллаха, будь-що, що стосується цього життя або майбутнього – це буде дано йому, і цей момент приходить щоночі». (Сахіх Муслім). Благання протягом останньої години ночі, особливо коли раб виголошує нічну молитву (Тахаджуд) і розмовляє із Аллахом у таємниці, є одним із випадків прийняття. Пророк Мухаммед сказав: «Наш Господь, Пресвятий, Вищий, спускається щоночі на найближче до нас небо в останню третину ночі, і він говорить: (Чи ті), хто волають до Мене, (просячи у Мене що-небудь), так щоб Я міг відповісти на його виклик? (Чи є той), який запитує мене про те, що я міг би дати Йому за прохання? (Чи є той), який шукає прощення, щоб Я міг пробачити його?»(Сахіх Аль-Бухарі). Так що, намагайтеся не пропускати поклоніння Аллаху в останні години ночі.

 II. – Благання (Клопотання) між Азан і Ікаму:

Після Азан слід проголосити моління відокремлено, так як це час, коли вони, швидше за все, будуть прийняті. Анас повідомив, що Пророк (мир йому) сказав: «Прохання зроблене між Азан і Ікаму не відкидається». (Цей хадис передали Абу Дауд, ан-Насаї і ат-Тірмізі, який назвав його Хасан Сахіх), і додав«Вони запитали: «Що ми повинні сказати, о, Посланник Аллаха?» Він відповів: «Просіть Аллаха про прощення і благополуччя у цьому світі і в майбутньому житті».

 III. – П’ятнична година прийняття:

Однією із особливостей п’ятниці є те, що робить її відмінною від інших днів тижня – це година прийняття. Передано від Абу Хурайри, що Посланник Аллаха говорив про п’ятницю: «Існує година (можливийщасливий час) в п’ятницю, і якщо мусульманин застає її здійснюючи Намаз (молитву) і просить Аллаха про що-небудь, то Аллах безумовно, задовольняє його вимогу» . І Пророк вказав на стислість цього часу руками. (Сахіх Аль-Бухарі).

Є різні думки про час цієї години. Одна з них говорить, що вона припадає на час, коли імам сидить між двома п’ятничними проповідями, інше ж думка говорить, що воно триває від кінця проповіді до кінця молитви. Інша думка говорить, що протягом останньої години в п’ятницю, після вечірньої молитви (молитви Ассер), і це краща думка, як Абу Саїд і Абу Хурайра повідомляє, що Посланник Аллаха сказав: «У П’ятницю є Час, в який, якщо віруючий раб просить Аллаха про хороше, [Аллах неодмінно] дарує йому, і цей час після Ас-саляту (Вечірньої молитви)». (Про це розповіли Ахмад. Аль-Іракія називає його Сахіх).

 IV. – Моління про припинення посту:

Пророк Мухаммед сказав: «Той, хто постить, при припиненні посту, має прохання, які не будуть відкинуті». (Віддане від Ібн Маджа). Таким чином тому, хто постить рекомендується волати і просити Аллаха про припинення посту, і це є однією з милостей Аллаха для Його рабів, як Посланник Аллаха сказав: «Прохання трьох чоловік не буде відхилено: того, хто поститися, поки він не порушує піст, справедливого правителя і пригнобленої людини». (Передано від Ат-Тірмізі).

 V. – Благання в день Арафа:

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Кращим благанням є те, що вчиняється у День Арафа і найкраще, що я та інші пророки до мене сказали, це: «Немає божества, гідного поклоніння, крім Аллаха. Немає Йому співтоваришів. Йому одному належить влада і всі похвали. У Його руках все добро і Він має владу над усіма речами». (Передано від Ат-Тірмізі).

 VI. – Моління після прочитання усього Корану:

Передано, що Анас, збирав усю свою родину після прочитання всього Корану, молив і говорив, що це час коли прохання буде прийнятим.

 VII. – Моління при питті води з колодязя Замзам:

Людина, що п’є воду колодязя Замзам повинна мати намір і сподіватися на зцілення, благословення і на все, що є кращим для нього в цьому житті і в майбутному. Передано від Джабер бен Абдалла, що Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Вода Замзам (хороша) для будь-яких намірів».

 4. – Місця, у яких подвоюється нагорода і приймаються прохання:

 1 – Священна мечеть (Аль-Масджид аль-Харам) у Мецці:

Пророк Мухаммед сказав: «Один Намаз (молитва) в моїй мечеті краще, ніж тисяча молитов в будь-якій іншій мечеті, крім аль-Масджид аль-Харам і один Намаз (молитва) в Аль-Масджид Аль-Харам краще, ніж сто тисяч молитов в цієї мечеті». (Передано Ахмедом Ібн Хозаймі). Це перша мечеть, до якої він постановив Хадж. Крім того, це будинок Аллаха на Його землі, яку Аллах зробив безпечною для людей. Мусульмани з усього світу йдуть до неї і шанують її. Це другий з двох напрямків молитви, і перша з двох святих мечетей. (Аль-Масджид аль-Харам і мечеть Пророка).

 2 – Мечеть Пророка в Аль-Мадіна:

Мечеть Посланника Аллаха Аль-Мадіна є другою з двох Священних мечетей, яка була побудована Пророком Аллаха, коли він прийшов до Аль-Мадіни, щоб бути тим місцем, в якому мусульмани зустрічаються і виконують поклоніння, а також центром викладання та навчання, де благородні супутники закінчили поширювати іслам по всьому світу. Передано від Абу Хурайри, що Пророк Мухаммад сказав: «Між моїм будинком і моєю трибуною є сад з садів Раю, і моя трибуна над моєю Хауда (тобто Аль-Каутар)» (Сахіх Аль-Бухарі).

Передано від Абу Хурайри, що Посланник Аллаха сказав: «Один Намаз (молитва) в моїй мечеті краще, ніж тисяча молитов в будь-який іншій мечеті, крім аль-Масджид аль-Харам». (Сахіх Аль-Бухарі).

 3 – Мечеть Аль-Акса в Єрусалимі:

Аллах говорить:

«Слава Тому, Хто переніс уночі раба Свого з мечеті Забороненої до мечеті Віддаленої задля того, щоб показати йому частину знамень Наших. Ми благословили околиці її, і Він — Всечуючий, Всевидячий!» (17: Аль-Ісра; 1).

Це перший з двох Напрямів Молитви та нічної подорожі пророка Мухаммеда, звідки вознісся він на небеса. Крім того, вона є однією із мечетей, заради відвідин якої мусульмани вирушають у подорож. Передано від Абу Хурайри, що Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Ідіть в подорож тільки заради трьох мечетей, тобто Аль-Масджид аль-Харам (у Мецці), мечеть Ар-Расул (Мечеть Посланника Аллаха в Аль-Мадіна), і мечеть Аль-Акса (Аль-Акса, мечеть Єрусалиму)». (Сахіх Аль-Бухарі). Відзначимо, що молитва в мечеті Аль-Акса дорівнює п’ятистам молитвам в інших мечетях, крім священної мечеті в Мецці і мечеті Пророка в Аль-Мадіна.

 4 – Мечеть Куба:

Передано від Усаед бен Ходаір аль-Ансарі, що Пророк Аллаха сказав: «Молитва в Мечеті Куба дорівнює Умрі» (Передано від Ат-Тірмізі).

 5 – Моління біля дверей Кааби (Аль – Муттазам):

Моління біля дверей Кааби сприймається, як Пророк Мухаммед (мир йому і благословення Аллаха), сказав: «Не пропустіть можливість прохання між Чорним каменем і дверима Кааби». І він сказав також: «Аль-Мультазам (двері Кааби) є місцем у якому кожна молитва буде прийнята, і хто просить там, буде почутий».

 VIII. – Люди, чиї благання приймаються: пригноблені, мандрівники і батьки:

Було передано від Абу Хурайри, що Посланник Аллаха сказав: «Три благання буде обов’язково прийнято. Благання пригніченої людини, моління мандрівника і благання батьків за свою дитину». (Передано Ат-Тірмізі).

 3. Збори для поминання Аллаха:

Пророк Аллаха сказав: «Той, хто збирається в будинках Бога і читає Книгу Бога і вчить Коран, на тих зглянеться спокій і милість, і ангели оточують їх, і Бог буде згадувати про них перш, ніж про тих, хто поруч із Ним». (Сахіх Муслім). Цю велику честь і ще чотири речі, які Аллах дарує, як зазначено в цій традиції, тільки для мусульман, які збираються для поминання Аллаха. Передано Абу Хурайри, що Пророк сказав: «Апостол Аллаха сказав: « В Аллаха є ангели, які дивляться на тих, хто віддає хвалу Аллаху на дорогах і шляхах. І коли вони бачать, що деякі люди підносять хвалу Аллаху, вони кличуть один одного, кажучи: «Підемо до гнаного». Він додав: «Тоді ангели оточують їх своїми крилами до неба світу». Він сказав: «(Після того, як ці люди піднесли хвалу Аллаху, Ангели повертаються) їх Господь, запитує їх (тих Ангелів) хоча Він знає краще, ніж вони,«Що Мої раби сказали?» Ангели відповідають: «Вони кажуть». Тоді Аллах говорить: «Чи бачать вони Мене»? Ангели відповідають: «Ні! Клянуся Аллахом, вони не бачать Тебе». Аллах говорить: «Що було б, якби вони побачили мене?» Ангели відповідають: «Якби вони побачили Тебе, вони б поклонялися Тобі більше побожно і святкували би Твою Славу більше, і частіше оголошували би Твої несхожості з чим-небудь». Аллах говорить (Ангелам) «Про що вони просять мене?» Ангели відповідають: «Вони питають тебе про Рай». Аллах говорить (Ангелам): «Вони бачили його?» Ангели говорять: «Ні! Клянуся Аллахом, о, Господь! Вони не бачили його». Аллах говорить: «Що було б, якби вони побачили його?» Ангели говорять: «Якби вони побачили його, вони були б більш жадібними до Нього і прагнули б до Нього з великим завзяттям». Аллах говорить: «Від чого вони шукають притулку?» Ангели відповідають: «Вони шукають притулку від (Пекла) Вогню». Аллах говорить: «Вони бачили його?» Ангели говорять: «Ні! Клянуся Аллахом, о, Господь! Вони не бачили його». Аллах говорить: «Як було б, якщо б побачили його?» Ангели говорять: «Якби вони побачили його, вони бігли б від нього найшвидшим бігом і боялися б найбільшим страхом». Потім Аллах говорить: «Свідчіть, що я простив їх».

Посланник Аллаха додав: «Один із ангелів сказав би: «Був такий-і-такий серед них, і він не був одним із них, але він прийшов із потреби ». Аллах говорить: «Це ті люди, чиї супутники не опустяться до нещастя». (Сахіх Аль-Бухарі).

 4. Поминання Аллаха:

Всевишній Аллах говорить:

 «Воістину, для відданих [Аллаху] — чоловіків і жінок, для віруючих — чоловіків і жінок, для смиренних — чоловіків і жінок, для правдивих — чоловіків і жінок, для терплячих — чоловіків і жінок, для покірних — чоловіків і жінок, для тих, які тримають піст — чоловіків і жінок, для тих, які закривають свою наготу — чоловіків і жінок, для тих, які часто згадують Аллаха — чоловіків і жінок, — усім Аллах приготував прощення та велику винагороду!». {35} (33: Аль-Ахзаб; 35).

Це нагорода мусульманам, які поминають Аллаха, і в користь поминання Аллаха передається те, що Аллах говорить:

 «Тих, які увірували й знайшли спокій для своїх сердець у згадуванні Аллаха!» Хіба ж не в згадуванні Аллаха знаходять спокій серця?». (13: Ар-Радий; 28).

І Аллах говорить:

 «Згадуйте Мене, і Я буду згадувати вас. Дякуйте, і не будьте невдячними!». (2: Аль-Бакара; 152).

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Муфаррадуни пішли вперед. Вони запитали: «О, Посланець Аллаха, хто такі Муффарадуни?» Він сказав: «Ними є чоловіки і жінки, які поминати Бога часто». (Сахіх Муслім). Передано від Абу Хурайри, що Пророк сказав: «Бог сказав: «Я перед рабом Моїм, як він думає, Я є, ​​і Я з ним, якщо він пам’ятає Мене. Якщо він сам пам’ятає Мене. Я пам’ятаю про нього Сам, і якщо він згадує Мене серед людей, я згадую його серед людей, які краще ніж він». (Сахіх Муслім). Є багато свідчень у Священному Корані і традиціях, які говорять про достоїнства поминання Аллаха і далі наведено приклади згадування і нагороди за кожне з них:

 1 – Прославлення та вихваляння Аллаха словами: «Немає бога, гідного поклоніння, крім Аллаха»:

 Пророк Мухаммед сказав: «Той, хто прославляє Аллаха тридцять три рази, вихваляє Аллаха тридцять три рази, підносить Аллаха тридцять три рази і говорить:«Немає Бога, крім Аллаха, немає Йому співтоваришів, Йому належить Царство, Йому вся хвала, Він має владу над усіма речами» сто разів після кожної молитви, буде прощений за всі гріхи, як якщо б вони були морською піною». (Сахіх Муслім).

Коли Фатіма Аз-Захра просила свого батька, Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення Аллаха) дати їй слугу, щоб той надав допомогу в обробці будинку, Пророк сказав їй і Алі: «Чи повинен я розповісти вам про щось краще для вас, ніж слуга? Коли ви йдете до вашого ліжка, говорите: «Бог великий» тридцять три рази, і «Хвала Богу» тридцять три рази: «Вся слава Богу» тридцять три рази, це краще для вас, ніж слуга». (Сахіх Муслім).

Передано від Саада ібн Абу Ваккас (нехай буде Аллах задоволений ним): Ми були з Посланником Аллаха (мир йому і благословення), коли він запитав: «Хто з вас в змозі зробити тисячу добрих справ?» Один із присутніх запитав: «Як можна зробити тисячу добрих справ в один день? »Він (мир йому і благословення) відповів: «Говорячи «Субхана Лла сто разів, отримаєте тисячу добрих справ, що є обмиванням тисячі гріхів». (Муслім).

 2-Слова «Немає Бога, крім Аллаха»;

Пророк Мухаммед сказав: «Скажи: «Я свідчу, що немає бога, окрім Аллаха»стільки разів, скільки зможеш, перш ніж померти, і нагадуй вмираючим говорити це».

Пророк Мухаммед сказав: «Пророк Ной (мир йому і благословення) сказав своєму синові, коли той помирав: Я наказую тобі сказати:«Немає Бога, крім Аллаха», якби сім небес і сім земель були протиставленими словами «Немає Бога, окрім Аллаха», то слова «Немає Бога, окрім Аллаха» важили б більше». (Передано Ахмедом та виправлено аль-Албані). В іншій традиції, пророк Мойсей сказав: «О, Аллах навчи мене словам спогадів про Тебе і вознесіння Тебе». Аллах сказав: «О, Мойсей, говори «Немає Бога, крім Аллаха», він сказав: «О, Аллах, всі Твої раби говорять це». Аллах сказав: «О, Мойсей, якби сім небес і сім земель були протиставлені словами «Немає Бога, окрім Аллаха», то слова «Немає Бога, окрім Аллаха»важили б більше». (Ібн Хіббан і Аль-Хакім). Ці великі слова заперечують всіх божеств, крім Аллаха, Єдиного, і значать поклоніння Аллаху, Єдиному. Передано від Абу Зарра, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Хто говорить «Немає Бога, крім Аллаха», а потім помирає – той увійде в Рай». (Погоджено).

 3 – Слова «Вся слава Богу, вся хвала Йому, слава Богу Великому»:

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Той, хто говорить «Вся слава Богу, вся хвала Йому, слава Богу Великому», матиме пальмове дерево, посаджене для нього в Раю». (Передано від Тірмізі). І Пророк сказав: «Є два слова, які є легкими для мови, але важкі за вагою і дорогими Милосердному, це: «Слава Богу», «Вся хвала Йому, слава Богу Великому». (Сахіх Муслім).

 4-Слова «Слава Богу і вся хвала Йому»:

Передано від Абу Зарра, що Пророк сказав: «Чи повинен я розповісти вам про кращі слова для Бога?» Я сказав: «О, Посланець Аллаха, розкажи мені про кращі словах для Бога Всемогутнього». Тоді він сказав: «Кращими словами для Всемогутнього Бога є: «Слава Богу і хвала Йому!» (Сахіх Муслім). Передано від Абу Хурайри, що Пророк сказав: «Той, хто говорить «слава Богу і хвала Йому» сотню разів протягом дня, тому зітруться всі його гріхи, навіть якщо вони були настільки численні, як піна на поверхні моря». (Сахіх Аль-Бухарі).

 5 – Слова (Слава Богу, вся хвала Аллаху, немає бога, окрім Аллаха, і Аллах великий):

Пророк Мухаммед сказав: «У ніч Подорожі (ніч аль-Ісра) я зустрів Пророка Авраама, і він сказав: «О, Мухаммед, передай вітання для вашої мусульманської нації і розповідай про те, що грунт (Земля) Раю хороша (чиста) і його вода солодка, і його порожнини (гіян) і рослини кажуть: «Слава Богу, вся хвала Аллаху, немає Бога, окрім Аллаха, і Аллах великий». (Передано від Ель-Тірмізі). Передано від Абу Хурайри, що Пророк сказав: «Вислів «Слава Богу, вся хвала Аллаху, немає Бога, окрім Аллаха, і Аллах великий», для мене важливіше всіх речей, над якими сонце піднімається». (Сахіх Муслім).

 6-Слова «Слава Богу, і вся хвала Йому відповідно до цілковитості Його творіння і відповідно з Ним Самим і відповідно до ваги Його Трону і відповідно з чорнилом слів, що прославляють Його»:

Передано, що Джавхар сказав: «Посланник Аллаха вийшов вранці, поки я був зайнятий ранковою молитвою до мого місця поклоніння. Він повернувся у першій половині дня, і я все ще сидів там. Він запитав мене: «Ти залишався тому ж місці, де я залишив тебе?» Я сказав: «Так». Тоді Посланник Аллаха сказав: «Я читав чотири слова, три рази після того, як я полишив тебе, і, якщо їх протиставляти твоїм молитвам, то вони переважать все. Ці слова такі: «Слава Богу, і вся хвала Йому відповідно до повноти Його творіння і відповідно з Ним Самим і відповідно до ваги Його Трону і відповідно з чорнилом слів, що прославляють Його». (Сахіх Муслім).

 7-Слова «Немає Бога, крім Аллаха, немає Йому співтоваришів, йому належить Царство, і Йому вся хвала, і Він має владу над усіма речами»:

Пророк Аллаха сказав: «Той, хто говорить вранці «Немає Бога, крім Аллаха, немає Йому співтоваришів, йому належить Царство, і Йому вся хвала, і Він має владу над усіма речами» сто разів протягом дня, буде мати нагороду рівну винагороді за звільнення рабів. Крім того, сто благих справ будуть записані йому і сто гріхів буде стерто, і він буде захищений від Сатани в той день до вечора, і ніхто не буде краще такої людини, крім того, хто зробить більше». (Передано від Маджа).

Абу Хурайра передав, що Пророк, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Той, хто говорить Немає Бога, крім Аллаха, немає Йому співтоваришів, йому належить Царство, і Йому вся хвала, і Він має владу над усіма речами» сто разів Протягом дня, буде мати нагороду на рівну нагороди за звільнення рабів. Крім того, сто благих справ будуть записані йому і сто гріхів буде стерто, і він буде захищений від Сатани в той день до вечора, і ніхто не буде краще такої людини, крім того, хто зробить більше». (Бухарі, Муслім, Тірмізі, Насаі, і Ібн Маджа).

 8 – Слова «Немає сили і могутності, окрім Божої»:

Передано від Абу-Муси: Ми були в компанії Пророка під час подорожі і кожен раз, коли ми піднімалися на високе місце, ми проголошували такбир (у весь голос). Пророк сказав: «О люди! Будьте ласкаві до себе, ви не закликаєте глухих або відсутніх, але Ви молитеся Всечуючому і Всевидячому». Тоді він прийшов до мене, коли я читав про себе «Немає сили і могутності, окрім Божої». Він сказав: «O, Абдуллах бін Каїса! Скажи: «Немає сили і потужності, окрім Божої», тому що це однин зі скарбів раю». Або: «Чи повинен я сказати вам слова, які є одним зі скарбів Раю? Це: «Немає сили і могутності, окрім Божої» (Узгоджено).

 5. Спокута зборів:

Абу Хурайра передав, що Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Якщо хтось сидить на зібранніі, де багато шуму і говорить, перед тим, як піти «Слава Тобі, о, Аллах, і я починаю зібрання у всій славі для Тебе, свідчу, що немає Бога крім Тебе, Прошу Твого прощення і каюсь перед Тобою», тому буде прощений всякий гріх, який він міг вчинити перебуваючи на зборах». (Тірмізі і аль-Байхакі (Кітаб ад-ДВАТ аль-Кабір)).

 6. Страх перед Аллахом:

 Всевишній Аллах говорить:

 «А ті, які бояться постати перед Господом своїм, отримають два сади.» (55: Ар-Рахман; 46).

Аллах говорить:

«А тому, хто боявся постати перед Господом своїм, і утримував себе від пристрастей, тому, воістину, рай буде притулком.». (79: Ан-Назіат; 40-41)

Також Аллах говорить:

«Воістину, богобоязливі будуть у садах раю, серед джерел!». (15: Ал-Хіджр; 45).

Страх перед Аллахом є для слуги шляхом слухняності і уникнення заборонених дій. Аллах говорить:

 «Невже той, хто смиренно проводить ніч, падаючи ниць і підводячись, хто боїться наступного життя й сподівається на милість свого Господа, рівний [тому, хто цього не робить?] Скажи: «Невже рівні ті, які знають, і ті, які не знають?» Воістину, замисляться лише обдаровані розумом!». (39: аз-Зумар; 9).

Аллах говорить:

«Воістину, ті, які тремтять від страху перед Господом своїм, які вірують у знамення Господа свого, які в поклонінні Господу своєму не додають рівних, які дають пожертви, а в серцях мають страх, що повернуться до Господа свого, —саме вони поспішають робити добрі справи, випереджаючи в цьому інших!»(23: Аль-Мумінун; 57-61).

Релігійні вчені дуже боязкі люди перед Аллахом, тому що вони знають Велич Аллаха, Його Величні вірші Його, строгість в покаранні бунтівного народу. Аллах говорить:

 «Люди, тварини й худоба так само бувають різного кольору. Воістину, бояться Аллаха серед Його рабів тільки наділені знанням! Воістину, Аллах — Всемогутній, Прощаючий!». (35: Фатір; 28).

Передано від Абу Хурайри в хадисі про сім видів людей, яких Аллах ставить під Свій дах, коли немає даху над головою, крім Його притулку, один з них (чоловік запрошений жінкою, яка має високий статус і красива, який говорить: «Я боюся Аллаха»). В іншому хадисі який був переданий від Ібн Аббаса, він сказав: Я чув, як Пророк Мухаммед сказав: «Двоє очей відвернені від вогню: очі плачуть від страху перед Аллахом, і очі, що провели ніч без сну, охороняючи шлях Аллаха». (Передано від Ель-Тірмізі).

 7. Слова «Досить Одного Аллаха для мене», коли помирає дитина:

 I. – Дім Хвали:

Тірмізі передає від Абу-Муса аль-Ашарі, що Пророк, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Коли дитина раба Аллаха вмирає, Аллах говорить ангелам: «Взяли ви душу дитини, раба Мого?» Вони кажуть: «Так». Він, Всемогутній, говорить: «Взяли ви зіницю ока, раба Мого?» Вони кажуть: «Так». Він, Всевишній говорить: «Що мій слуга сказав на це?» Вони кажуть: «Він звеличив Тебе і сказав:«Воістину, ми належимо Аллаху і до Нього ми повертаємося». На цьому Аллах говорить: «Створіть для раба Мого будинок у Раю, і Назвіть його Домом Слави». (Тірмізі говорить, що це достовірний хадис).

 II. – Нагорода людині, яка втратила двох або трьох дітей:

Бухарі повідомив від Анаса, що Пророк, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Мусульмани, які втрачають трьох дітей, до їх повноліття, будуть приведені в Рай Аллахом, щоб спокутувати втрату».

Бухарі і Муслім передали від Абу Саїд аль-Худрі, що він сказав: «Деякі жінки запитали Пророка, мир йому і благословення Аллаха: «Признач (окремий) день для (застереження)». Пророк, мир йому і благословення Аллаха, сказав їм: «Якщо три дитини (мусульманської) жінки вмирають, вони будуть її захистом від Пекла». Жінка запитала його: «А що, якщо двоє її дітей помирають?» Він відповів: «І (навіть) якщо двоє з її дітей вмирають».

 8. Послух Пророкові Мухаммеду (мир йому і благословення Аллаха):

Посланник Аллаха є нашим лідером, і відмінним прикладом для нас. У послуху йому досягається добро і успіх, тоді як у непокорі його заповідям, відбуваються зло і очевидні збитки в цьому житті і в майбутньому. Всевишній Аллах говорить у Своїй святій книзі:

 «Посланець Аллаха — прекрасний приклад для вас, для тих, хто сподівається на Аллаха, Останній День і часто згадує Аллаха! (33: Аль-Ахзаб; 21).

Крім того, підкоряючись Посланникові, ми покоряємося Аллаху. Аллах говорить:

 «Хто послухався Посланця, той послухався Аллаха! А якщо хто відвернеться, то Ми ж не відсилали тебе наглядачем!». (4: Ан-Ніса; 80).

Крім того, покора Аллаху і Його Посланника це спосіб отримати найвищий рівень у Раю. Аллах говорить:

 «Ті, які коряться Аллаху та Посланцю, будуть разом із тими, кого Аллах наділив Своєю милістю — пророками, праведниками, мучениками, благочестивими! Прекрасні ж ці супутники!»(4: Ан-Ніса; 69).

І це шлях рабів для досягнення любові Аллаха. За допомогою якого викупаються гріхи. Аллах говорить:

 «Скажи: «Якщо ви любите Аллаха, то йдіть за мною, і Аллах любитиме вас та простить вам гріхи ваші». Аллах — Прощаючий, Милосердний!». (3: Аль-Імран; 31).

Аллах призначив мусульманам підкорятися Його Посланнику і приймати його накази і уникати того, що він заборонив, у всьому, що він говорив, робив, схвалював або в Сунні. Аллах говорить:

«Те, що Аллах дарував Своєму Посланцю від жителів селищ, належить Аллаху, Посланцю та родині його, сиротам, бідним і подорожнім; і щоб не дісталося воно багатіям з-посеред вас! Тож візьміть те, що дав вам Посланець, та не чіпайте того, що він заборонив вам. Воістину, Аллах — суворий у покаранні». (59: Аль-Хашр; 7).

Необхідно коритися Посланникові Аллаха, тому що він є милістю Аллаха, що подарована нам, і він прийшов, щоб врятувати людство і направити його на шлях істинний. Аллах говорить:

«Прийшов до вас Посланець із вас самих. Тяжко йому те, що ви страждаєте, і він піклується про вас — співчутливий та милосердний до віруючих». (9: Ат-Тауба; 128).

Крім того, Всевишній Аллах говорить:

 «Ми відіслали тебе тільки як милість до світів». (21: Аль-Анбія; 107).

Аллах також говорить:

«Ми відіслали тебе лише як доброго вісника й застерігача». (25: Аль-Фуркало; 56).

 9. Слова: «Мир і благословення Аллаха Пророку Мухаммеду»:

Аллах говорить:

«Воістину, Аллах і Його ангели благословляють Пророка! О ви, які увірували! Благословляйте Пророка й вітайте його миром!». (33: Аль-Ахзаб; 56).

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Той, хто благословляє мене і каже: «Мир і благословення наді мною» один раз, того Аллах благословить десять разів». (Сахіх Муслім).

І він сказав: «Той, хто говорить: «Мир мені», Аллах дасть мені мою душу назад, щоб відповісти йому». (Розказано Абу Даудом).

Передано від Абу Талха, що Пророк Аллаха сказав: «Джібріль підійшов до мене і сказав: «О, Мухаммад, чи радує тебе, що твій Господь, Могутній, Прославлений, говорить: «Якщо хтось вихваляє і шанує тебе один раз, Я буду хвалити його десять разів. І якщо хтось посилає мир тобі один раз, Я дам мир йому десять разів». Я сказав: «Так». (Розповів Ахмед і Аль-Нессаі).

Він постановив говорити в нашій молитві: «Мир і благословення Пророкові Мухаммеду». Було передано, що Абу Масуд аль-Бадрі сказав: Бешр бін Саад сказав: «Посланник Божий сказав: «Бог заповідав нам, благословляти тебе. Як ми повинні це робити?» Пророк мовчав, і ми бажали щоб він не питав його. Тоді Посланник сказав: «Скажи: «О, Господь, благослови Мухаммеда і його будинок, як Ти благословив Авраама, подай прощення Мухаммеду і його будинку, як дарував прощення Авраамові. Ти вартий усіляких похвал і слави». (Сахіх Муслім).

Господи, пошли мир і благословення нашому Пророкові Мухаммеду і його чистим і шляхетним супутникам і послідовникам!

 10. Деякі благання і їх переваги:

 I. – Моління перед сном:

Пророк, нехай благословить його Аллах, доручив своїм сподвижникам, перед тим, як лягати спати – молитися: «В ім’я Твоє, Господи, я лягаю спати. І з Твого дозволу я прокидаюся. Якщо Ти забираєш мою душу під час сну, прости її, і якщо Ти зберегти її живою після сну, захисти її так само, як Ти захищаєш Твоіх благочестивих слуг!». (Погоджено).

Пророк, мир йому і благословення Аллаха, сказав Бадр: «Коли ви лягаєте спати здійснюйте Вуду (обмивання), як для регулярних молитов, а потім лягайте на правий бік і говоріть: «О, Аллах, у Твої руки віддаю душу свою, і повертаю своє обличчя до Тебе, і сподіваюся на Твою допомогу в моїх справах. Я звертаюся до Тебе в страху і надії. Ні притулку, ні захисту від Тебе, крім Тебе. Я вірю в Твою книгу, яку Ти відкрив Своєму Пророку, якого Ти послав». Потім він додав: «Якщо ти помреш, ти помреш в своїй істинній природі, і ці слова будуть твоїми останніми словами». (Погоджено).

 2 – Моління, коли людина знаходиться у боргу і лихові:

Алі розповідав, що раб, який погодив умови його звільнення у свого господаря, прийшов до нього і сказав: «Я не можу оплатити, мій господар, як обумовлено в умовах звільнення, допоможи мені». Алі сказав йому: «Дозволь мені навчити тебе молитві, якої Пророк, мир йому і благословення Аллаха, навчив мене. Якщо ти говоритимеш її, Аллах допоможе оплатити твій борг, навіть якщо він буде настільки великий, як гора. Скажи, «О, Аллах, зроби Свої законні щедроти достатніми для мене, щоб уберегти мене від того, що є незаконним, і милістю Твоєю надай мені достатній достаток, щоб зробити мене вільним від будь-яких потреб, крім потреби в Тобі». (Передано від Тірмізі).

Абу Саїд аль-Худрі повідомив: «Одного разу Пророк, мир йому і благословення Аллаха, увійшов в мечеть. Він побачив там чоловіка з ансарів по імені Абу Умам. Він запитав: «Що трапилося з тобою, що я бачу тебе сидячим в мечеті, не під час молитви?» Він відповів: «Я дуже стривожений і у великому боргу, Посланник Аллаха!» Пророк сказав: «Дозволь навчити тебе словами, щоб Аллах забрав твої турботи і оплатив твої борги?» Він вигукнув: «Звичайно, O, Посланник Аллаха!» Пророк сказав: «Говори вранці і ввечері: «О, Аллах, я шукаю притулку в Тобі від усіх тривог і печалей. Я шукаю прихистку в Тобі від безвиході і безсилля. Я шукаю прихистку в Тобі від боягузтва і скнарості, і я шукаю притулку в Тобі бо здолав мене борг і винен я перед людьми». Чоловік сказав: «Коли я зробив це, Аллах забравусі мої турботи і оплатив мій борг». (Абу Дауд).

 11. Читання Корану:  Всевишній Аллах говорить:

«Коли читають Коран, слухайте уважно та мовчіть — можливо, вас помилують!». (7: Аль-Арафа; 204).

Пророк Мухаммед сказав: «Хто читає букви зі Священного Корану, буде мати нагороду і нагороду рівну десяти нагород. Я не кажу, що «Аліф-Лам-Мім» є однією буквою, але «Аліф» є літерою «Лам» є буквою і «Мім» це буква ». (Передано Ат-Тірмізі і Хакім).

Зверніть увагу, що, коли ми читаємо Коран, ми повинні читати його повільно, роздумувати над його смислами та історіями і бути готовим виконувати його укази. Аллах говорить:

 «Читай Коран розмірено!». (73: Аль-Муззамміль; 4).

Тут, в цьому аяті (вірші) вказівка ​​обов’язкова. Абдуллах бін Масуд говорить: «Якщо ви чули «O, ви, які увірували!» – Слухайте уважно, тому що це або вказівка ​​до покори або пересторога до поганих вчинків щоб уникнути їх».

Крім того, є багато традицій, які говорять про перевагу читання Корану та переваги деяких сур (розділів) Корану, таких як наступні традиції, в яких Пророк Мухаммед, вказуючи на перевагу читання Корану, особливо Двох Сур (глав): аль-Бакара і аль-Імран. Пророк Аллаха сказав: «Читайте Коран, тому що він буде заступатися за свій народ в День Воскресіння. Читайте два вогні, Аль-Бакара і Aль Імран, тому що вони прийдуть у вигляді двох хмар, двох кровин або двох ліній птахів в День Воскресіння, і будуть захищати своїх людей у цей день. Читайте Аль-Бакара, тому що в ньому є благо, а в упущенні – печаль і чаклуни не можуть запам’ятати його». (Сахіх Муслім).

Передано від Саїда аль-Худрі, що Пророк Мухаммад сказав про перевагу читання Сури аль-Каф у п’ятницю: «Хто читає Сурат аль-Каф у п’ятницю, над тим буде сяяти світло між двома п’ятницями». (Передано від Хакім і Байхакі і виправлено аль-Албані).

Було передано від Абу Саїд аль-Худар про перевагу читання Суриаль-Іхлас:

Пророк, сказав своїм супутникам: «Чи важко кому-небудь із вас читати третину Корану за одну ніч?» Це було важко для них і вони сказали: «Хто з нас має право робити це, о, посланник Аллаха?» Посланник Аллаха відповів: «Аллах (с.а.с.) один, Єдиний господар, якого потребують всі істоти». (Сура Аль-Іхлас 112.1 – до кінця) дорівнює одній третині Корану». (Сахіх Бухарі).

 1. – Є два типи людей, відповідно до їхнього цитування:

Пророк Аллаха сказав: «Той, хто вміло читає Коран відкрито, почесно, і благочестиво. І той, хто заїкається при читанні Корану, (і читання) важке для нього, той отримає подвійну нагороду». (Передано від Бухарі).

Загалом, люди, які читали Коран, діляться на три категорії, відповідно до їхніх нагород та гріхів:

1 – читач, який цитує Коран вміло, слідуючи правилам читання (Таджвіід), отримує нагороду.

2 – читач, який навчився читати Коран правильно і навчився правилам декламації (Таджвіід), але не в змозі зробити це правильно через його акценту або тому, що в нього є проблеми у вимові деяких букв, отримує нагороду.

3 – Той, хто пишається вивченням правил читання і наполягає на своїй думці, і не приймає рад і не вчиться правильному способу читання, є гріховним читачем.

Пророк Мухаммед сказав: «Це буде сказано товаришу Корану: «Читай і піднось статус, читай, як звик читати в світі, твій статус буде в останньому вірші, який прочитаєш». (Абу Дауд і ат-Тірмізі).

 - Вивчення Таджвііда (інтонації) обов’язково:

Було передано, що Абдулла бін Масуд слухав людини, що читає Коран і людина читала

«Милостиня призначена для нужденних і бідних, тих, хто її збирає та роздає, тих, від чиїх сердець чекають прихильності, [для викупу] рабів, для збанкрутілих боржників і подорожніх. Так встановлено Аллахом. А Аллах — Всезнаючий, Мудрий!». (9: Ат-Тауба; 60)

без продовження, бін Масуд сказав: «Пророк Мухаммед читав не так». Людина сказав: «Як він читав?» Бін Масуд сказав: «Він продовжує термін». (Передано від Саїд бен Мансур).

 12. Заучування Корану напам’ять і зверхність деяких Сур (глав):

Пророк Мухаммед сказав: «Той, хто не має нічого з Корану в собі, схожий на пустельний / зруйнований будинок». (Розповіла Ат-Тірмізі).

 Перевага запам’ятовуванні деяких Сур (глав):

Говорячи про перевагу запам’ятовування перших віршів СуриАль-Каф: «Той, хто запам’ятав перші десять аятів сури Аль-Каф, буде врятований від обману». (Мусульманин).

І Пророк сказав про перевагу Суриаль-Мульк: «Існують сури (глави) з тридцяти віршів Корану, які заступаються за свого читача поки той не вступить в Рай». (Сахіх Муслім).

Крім того, Пророк сказав про перевагу чтеніястіха Ель-Курси: «Коли ви йдете спати, ви повинні читати вірш Ель-Курси: «Немає божества гідного поклоніння, крім Нього, що вічно живе, Того, Хто підтримує і захищає все, що існує». До кінця ви будете перебувати під захистом Аллаха, і сатана не чіпатиме до ранку ». (Сахіх Аль-Бухарі).

 Пророк також сказав: «Хто читає останні два аята сури Аль-Бакара на ніч, того вони захищатимуть».

 «Посланник (Мухаммад с.а.с.) вірить у те, що послане йому від Господа, і (так само роблять) віруючі ...». (Сахіх Аль-Бухарі).

 Розділ II  Діяння з необмеженими вигодами.

 (Добрі діяння, вигоди від яких досягаються в наступному житті, а також в Останній День). Благодійність

  Аллах Всевишній сказав:

«Воістину, тим чоловікам і жінкам, які дають милостиню і які позичили Аллаху позику добру — подвоїться вона їм, і матимуть вони винагороду щедру!». (57: Аль-Хадід; 18).

Як сказано у вірші вище, благодійність є доказом або підтвердженням того, що раб не скупий і не жадібний, і це свідчення того, що слуга вірує в обіцянки Аллаха, що все буде винагороджено в Останній День і благодійність захистить його від пекельного вогню в Останній День, як Пророк Аллаха сказав: «Врятуй себе від пекельного вогню навіть віддаючи половину денної їжі як благодійність». (Сахіх Аль-Бухарі).

Передано від Абу Хурайри, що Пророк сказав: «Якщо людина дає благодійність рівну половині денної їжі з чесно зароблених грошей, а Аллах приймає тільки чесно зароблені гроші – Аллах бере її в праву (руку), а потім збільшує нагороду для цієї людини (що дає), як якщо б у коня народилася дитина розміром з гору. (Сахіх Аль-Бухарі).

В Останній День людина буде перебувати під покровом своєї благодійності, поки Аллах буде судити людей. Пророк сказав: «Кожна людина знаходиться під покровом своєї благодійності, поки буде суд людей». (Сахіх Муслім).

Крім того, людина, яка дає благодійність чесно буде під покровом Трону Милостивого з сімома типами людей, яких Аллах вбереже в той день, коли немає порятунку, крім Аллаха, як Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Сім чоловік будуть під покровом Аллаха в день, коли не буде порятунку, крім Нього. Ними є: ... Люди, які втілюють благодійність настільки таємно, що їх ліва рука не знає, скільки дає права. (Тобто ніхто не знає, скільки людина віддала в благодійність) ... і т.д ». (Сахіх Аль-Бухарі).

Крім того, благодійність дає багато великих нагород, таких як заспокоєння схвильованості людей, допомогає людині у біді та нужденній людині, надання підтримки і співчуття бідним і нужденним людям, допомагає вдовам і сиротам ... і т.д.

Крім того, людина, яка дає благодійні дари матиме більшу нагороду, як Аллах сказав:

 «Прикладом тих, які жертвують майно своє на шляху Аллаха, є зернина, з якої виросло сім колосків, а у кожному колоску — сто зернин. Аллах дає більше тому, кому побажає. Аллах — Всеосяжний, Всезнаючий!». (2: Аль-Бакара; 261).

Так, найменша нагорода дорівнює десяти благодійним внескам і росте до семиста, і Аллах буде множити її стільки, скільки Він захоче.

Крім того, ангели Аллаха заступаються за людину, яка дає благодійність. Передано від Абу Хурайри, що Пророк сказав: «Кожен день два Ангела сходять з неба, і один з них каже: «О, Аллах! Винагородить кожну людину отдающего в Твоє ім’я», а другий (Ангел) говорить: «О, Аллах! Знищ всяку скупість». (Сахіх Аль-Бухарі). І він каже: «Милосердя ніколи не зменшить багатство». (Сахіх Муслім).

Благодійність не обмежується відданням грошей, вона є більш загальним, як було передано Ганні, що Пророк Аллаха сказав: «Кожен мусульманин, висіваючий або зрощуючий рослини, дає милостиню, якщо птах або людина або тварина їсть із нього».

 АбуЗаррі (нехайбудеАллахзадоволенийним) повідомив: ДеякілюдисказалиПосланниковіАллаха (мирйомуіблагословення): «O, ПосланникАллаха, багатізабрали (всі) нагороди, ВонидотримуютьНамаз (молитви), якіми; тадаютьсадака (милостиню) зісвогонадлишку».Після цього він (Пророк (мир йому і благословення)) сказав: «Не наказав Чи Аллах для вас також (напрямок) ідучи по якому ви (також) можете давати Садако? У кожному прославлянні Аллаха є Садака, і в кожному такбир є Садака, і кожне виголошення хвали є Садака, і кожне свідчення, що Він один є Садака, і в слідуванні добра є Садака, і в ухиленні від зла – Садака, і в статевому акті чоловіка (з дружиною) є Садака». Вони (сподвижники) сказали: «О, Посланець Аллаха, чи є нагорода для того, хто задовольняє свої сексуальні потреби серед нас?» Він сказав: «Якщо б чоловік задовольнявся забороненим чином, не було б це гріхом? Так само, якщо він задовольняється законно, він повинен бути винагороджений». (Муслім).

Передано від Абу Бурда, від його батька, від його діда, що Пророк сказав: «Кожен мусульманин повинен чинити благодійність». Люди запитали: «О, Пророк Аллаха! Якщо у когось нічого дати, що йому робити?» Він сказав: «Він повинен працювати руками і приносити користь собі, а також дати в благодійність (з того, що заробить)». Люди запитали: «А якщо він не може?» Він відповів: «Він повинен допомагати нужденним, які звертаються по допомогу». Тоді люди запитали: «Якщо він не може зробити цього?» Він відповів: «Тоді він повинен робити добрі справи і триматися подалі від злих справ, і це буде його благодійність». (Сахіх Аль-Бухарі).

Було передано від Абу Хурайри, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Якщо хто жертвує що небудь заради Аллаха, йому буде запропоновано увійти до Раю (з такими словами): «O, рабу запропоновано увійти через браму молитви, тим, хто беруть участь в Джихаді, буде запропоновано увійти крізь браму Джихаду, а тим, хто дає благодійні внески, буде запропоновано увійти через браму благодійності, і тим, хто дотримується посту, буде запропоновано увійти через браму ар-Райян». Абу Бакр Сіддік сказав: «Посланник Аллаха, чи можна увійти через всі ворота?» Посланник Аллаха (шлях благословить його Аллах) сказав: «Так, і я сподіваюся, що ти будеш одним з них». (Сахіх Муслім).

 13. Чеснота подаяння їжі і надання вечері для постить:

 Давати їжу і годувати голодних людей є однією з характеристик праведних людей, як Аллах говорить:

«Вони дають їжу нужденному, сироті й полоненому, хоча й самі хочуть її.». (76: Аль-Інсан; 8).

І це привід для входу в Рай (Яннах), як було передано від Абдуллах бін Салама, який сказав: «Я чув, як Посланник Аллаха сказав: «О люди! Говоріть Салам (вітаючи один одного), годуєте (бідних і нужденних), будьте ласкаві до родичів, возносьте молитву, коли інші сплять, і (так) ввійдете в Рай зі світлом». (Ат-Тірмізі).

Дійсно, практика годувати нужденних людей дуже поширене, як і годівля того хто постить в момент припинення посту.

 - Годування того хто постить в момент припинення посту:

Однією з мусульманських якостей є те, що вони милосердні один до одного і тому кожен повинен перевіряти, чи достатньо їжі у його братів, що перебувають в посту, щоб припинити піст чи ні. У ці дні ми бачимо, що багато наших братів-мусульман в бідних країнах не мають їжі, щоб припинити свій пвст, для цієї мети, ісламське суспільство і установи дають руку допомоги бідним людям і створюють проекти для постачання їжі постуючим людям.

Посланник Мухаммед закликав своїх товаришів і мусульман помагать іншим, особливо, забезпечуючи вечерю для тих, хто поститься, як це було розказано Заїдом бін Халід Аль-Юхані, що Посланник Аллаха сказав: «Той, хто постачає людині, що небудь, щоб припинити його піст, той буде одержувати таку ж винагороду, як той, хто дотримувався посту, не применшуючи жодною мірою нагороду останніх». (Ат-Тірмізі). Зауважимо, що нагорода за всі пости: обов’язкові та добровільні – загальна. Велику винагороду буде отримано навіть за постачаннятого хто постить склянкою води, фініком або вечерею.

Крім того, тим, хто припиняє свій піст в будинку свого брата рекомендується просити за нього так само, як наш Пророк Мухаммед робив: «Ті, хто спостерігає за вашим постом, припиняють його разом з Вами (це дослівний переклад, але його: «Нехай Аллах винагородить Вас за постачання їжею тих хто поститься, щоб припинити їх піст») ; благочестиві люди їдять вашу їжу і Ангели моляться про благословення для вас!» (Абу Дауд).

 14. Праведні батьки:

Праведні батьки праведних дітей, тому що діти набувають хорошого характеру і моральністі від батьків. Батьки сильно залежать від праведності своїх дітей в своєму Майбутньому Житті. Так що, якщо вони виховували своїх дітей у слухняності до Аллаха, вони будуть щасливі в житті і в Останній День, але якщо вони зрощують їх у непослуху до Аллаха або у відмові від віри в Аллаха, вони будуть нещасні в житті, а також в Останній День. Передано від Абу Хурайри, що Посланник Аллаха сказав: «Кожна дитина народжується мусульманином, але його батьки звертають її в Іудаїзм, Християнство або Маганізм». (Сахіх Муслім).

Крім того, праведність батьків є однією з причин, по яких вони увійдуть в Рай, і Аллах підійме їхній статус. Аллах Всемогутній говорить:

«Ми з’єднаємо тих, які увірували, із нащадками їхніми, які слідували за ними у вірі, і не применшимо Ми діянь їхніх! Кожна людина є заручником того, що вона собі здобула». (52: Ат-Тур; 21).

Крім того, праведність батьків відіб’ється на житті їхніх дітей. Аллах згадує в сурі Аль-Каф двох сиріт, для яких Аллах надихнув пророка Хідра (мир йому і благословення Аллаха) побудувати зруйновану стіну, щоб захистити їх скарби, через їх праведних батьків; та в іншому оповіданні, через їх сьомого діда , який був праведною людиною, як Аллах говорить:

«А що стосується стіни, то вона належала двом сиротам хлопчикам у місті, і був під нею скарб належить їм і їхній батько був праведником, і твій Господь предраспределіл, що вони повинні досягти віку повних сил і отримати свої скарби в якості милості від вашого Господа . І я зробив це не по своїй волі. Є тлумачення цих (речей) ». (50: Аль-Каф; 82).

Тому, намагайтеся з дружиною бути праведними, щоб забезпечити праведність вашої родини і щастя в житті і в Останній День.

 15. Діяння, вигоди від яких приходять після смерті:

 I. – Праведний син:

Одна з великих милостей Аллаха, Всемогутнього для його рабів – це дарування їм; праведного потомства, щоб допомогти їм коритися Аллаху, тих, хто будуть слідувати за ними в добрих діяннях і будуть причиною підвищення їх статусу в раю. Посланник Аллаха сказав: «Аллах підвищує статус Свого Праведного Раба в Раю до того, що раб каже: «О, Аллах, я не заслужив цього!» Аллах говорить: «Це за те, що твої діти просили за тебе». (Передав Ахмад). Аллах, Всемогутній, описує Своїх рабів, кажучи:

 «Сади Едену, куди вони ввійдуть разом зі своїми праведними батьками, дружинами й нащадками. До них будуть входити ангели через усі ворота»(13: Ар-Радий; 23).

Крім того, ангели закликають Аллаха дозволяти віруючим, благочестивим нащадкам слідувати за їх праведними батьками. Аллах говорить:

 «Ті, які несуть Трон і які перебувають коло нього, прославляють Господа свого хвалою, вірують у Нього й благають про прощення тих, які увірували: «Господи наш! Кожну річ Ти охоплюєш милістю й знанням! Прости тих, які покаялись і йшли Твоїм шляхом, захисти їх від пекельної кари! Господи наш! Уведи їх до садів Едену, які Ти обіцяв їм і їхнім батькам, дружинам і нащадкам, які робили добро. Воістину, Ти — Всемогутній, Мудрий». (40: Гафір; 7 -8).

Передано від Абу Хурайри, що Пророк Мухаммад сказав: «Коли людина вмирає, всі його діяння закінчуються, крім трьох: продовження благодійності, знання, якими люди продовжують користуватися і праведна дитина, яка молиться за нього». (Сахіх Муслім).

 II. – Корисні знання:

Аллах Всевишній говорить:

«Невже той, хто смиренно проводить ніч, падаючи ниць і підводячись, хто боїться наступного життя й сподівається на милість свого Господа, рівний [тому, хто цього не робить?] Скажи: «Невже рівні ті, які знають, і ті, які не знають?» Воістину, замисляться лише обдаровані розумом!». (39: Аз-Зумар; 9).

Аллах говорить:

 «О ви, які увірували! Коли вам говорять на зібраннях: «Поступіться» — то поступіться. І наділить вас Аллах ще кращим місцем! А коли вам говорять: «Встаньте» — то вставайте. Аллах дарує перевагу тим серед вас, які увірували і тих, яким дано знання. І Аллах знає те, що ви робите». (58: ​​Аль-Муджаділа; 11).

Серед способів поширення знань є книги, публікації, буклети, касети, Інтернет, збірки, телебачення та супутникове телебачення, журнали, газети та побудова шкіл та ісламських інституцій.

Нагороди за це рівні участі в письмовій формі, публікації, розповсюдження або допомоги у витратах.

Прикладом корисних знань є вчення Корану і його науки, викладання наук Сунни, традиції, законів і молитви, а також навчання підтримки наук, таких як арабська мова і будь-яких інших наук і знаннь, які корисні для релігії або життя мусульман. Воістину, викладання і навчання релігії є найважливішим.

Серед переваг навчання, викладання та поширення знань є те, що це допомагає загубленій душі стати на правильний шлях, розбудити сплячих, допомогти старанним, просвітити неписьменних про Аллаха і Його Пророка. Передано від Абу Дарда, що він сказав: Я чув, що Посланник Аллаха (мир і благословення Аллаха йому) сказав: «Якщо хто подорожує в пошуках знань, Аллах поведе його по одній з доріг Раю. Ангели опустять свої крила над тим, хто шукає знань, мешканці небес і землі, і риби в глибоких водах будуть просити вибачення за вченого. Перевага вченого над побожним в перевазі Місяця вночі, коли він сповнений, над іншими зірками. Вчені є спадкоємцями Пророків, Пророки дружині не залишили ні динара, ні дирхама, залишивши тільки знання, і той, хто бере його – перебуває в достатку». (Абу Дауд, Ат-Тірмізі, Ібн Маджа і Ібн Хайян). Знання тут означає релігійні знання. Передано від Ібн Масуда, який сказав: Я чув, що Пророк сказав: «Нехай Аллах береже людину, яка чує щось від нас, і передає іншим точно так, як почув (тобто, смисли слів). Багато тих хто не слухає розуміють знання краще, ніж ті, хто чув його». (Ат-Тірмізі) Муавійя (нехай буде Аллах задоволений ним) повідомив: Посланник Аллаха сказав: «Коли Аллах бажає добра комусь, Він дарує йому розуміння Дін». (Аль-Бухарі і Мусульманин).

 III. – Продовжує благодійну:

Продовжувальна благодійність – це та, винагороду і благодатьза яка діє безупинно і постійно, поки благодійність існує.

Прикладом благодійності, що продовжується є благодійності, яка існує в ці дні, це будівництво мечетей, забезпечення водою вулиць, посадка дерев, релігійні пожертви і технічні інституції в бідних країнах. Зокрема, останні два приклади є одними з кращих, тому що вони забезпечують постійний дохід і вчать багатьох людей технічним навичкам, які користуються ними в житті.

 - Будівництво Мечетей:

Це відмінна можливість для людини отримати високу нагороду. Посланник Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Хто збудував мечеть, з наміром отримати шану Аллаха, тому Аллах побудує подібне місце в Раю». (Сахіх Аль-Бухарі). Аллах, Всевишній, хвалить тих, хто будує Його будинок (Мечеть), і згадує їх як віруючих. Аллах говорить:

 «У місцях поклоніння Аллаху прислужують ті, які увірували в Аллаха й в Останній День, звершують молитву, дають закят і не бояться нікого, крім Аллаха! Можливо, саме вони йдуть прямим шляхом!». (9: Ат-Тауба; 18).

Турбота про Мечеті має два значення: першим є будівництво або ремонт Мечетей, а другий – виконання молитов і читання Корану в Мечеті; або очищення і догляд за ними. Аллах, Всемогутній, говорить:

«[Такий світильник] — у будинках, які дозволив побудувати Аллах та у яких згадується Його ім’я. Там Його прославляють зранку та ввечері чоловіки, яких ні купівля, ні продаж не відволікають від згадування Аллаха, звершення молитви й виплати закяту. Вони бояться того Дня, коли здригнуться серця й застигнуть погляди». (24: Ан-Нур; 36,37).

 16. Посміхатися іншим:

Абу Заррі повідомив: Посланник Аллаха (мир йому і благословення) сказав мені: «Не виключайте нічого незначного із числа хороших речей, навіть якщо це вітання вашого брата веселим обличчям». (Сахіх Муслім).

Посланник Аллаха сказав: «Усмішка перед вашим братом є благодійністю». (Від Ат-Тірімзі).

Посмішка показує, що люди люблять один одного, роблять порозуміння приємним і сприяють розмові між ними. І якщо ми завжди будемо любити один одного, як ніби ми знаходимося в самому серці одного людського тіла, як Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) вказує нам (мусульманам) в наступному хадисі. Нуман Башир повідомив, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення) говорив: «Схожість віруючих у відношенні взаємної любові, прихильності, почуття товариства. Це як тіло, що одна частина тіла біля іншої болить, то хворіє все тіло, страждаючи безсонням і лихоманкою». (Сахіх Муслім).

Посмішка отримує нагороду як благодійність, а також любов до мусульман.

 17. Дарування подарунків:

Передано від Абу Хурайра, що Пророк Аллаха сказав: «Я прийму запрошення, навіть якщо я був запрошений на обід з лап овечки або рисака, і я прийму дар, навіть якщо це були лапи рисака чи овечки». (Сахіх Аль-Бухарі). Пророк (мир йому і благословення Аллаха), приймав подарунки і не відмовлявся від них, хіба що були причини для того. Передано Аль-Саабом бен Йотамом, що він сказав: «я дав Пророку Аллаха дикого осла в подарунок, і він не прийняв його. І коли він побачив моє обличчя, він сказав: «Ми не хочемо не приймати його, але ми знаходимося в Іхрамі». (Погоджено). Було сказано: «Обмінюйтеся подарунками щоб любити один одного». Крім того, дарування зближує людей і стирає злобу і ворожість з їхніх сердець. Подарунками обмінються брати, сусіди чи друзі. Передано від Аїші, що вона сказала: Я запитала Пророка Аллаха: «О, Пророк Аллаха, у мене є два сусіди, і я хочу зробити подарунок одному з них, кому я можу дати подарунок?» Він сказав: «Який ближче до тебе». (Сахіх Аль-Бухарі).

 18. Права мусульманина над братом:

Було передано, що Абу Хурайра сказав: «Я чув, як Посланник Аллаха сказав: «Права мусульманина над його мусульманським братом: провідувати хворих, приймати запрошення, відповідати, коли чхають, і слідувати за похоронними процесами»(Сахіх Муслім). Передано від Абу Хурайри, що Пророк Аллаха сказав: «Прав мусульманина над його мусульманським братом шість: провідувати хворих, приймати запрошення, допомагати пригнобленим, стримувати клятви, відповідати, коли чхають, і слідувати за похоронними процесами». (Сахіх Муслім).

 Мирне вітання та повернення Привітання:

Аллах говорить:

«Він — Аллах, окрім Нього немає бога, Цар, Пресвятий, Мирний, Вірний, Охоронець, Великий, Сильний, Звеличений. Пречистий Аллах від тих, кому поклоняються поряд із Ним.». (59: Аль-Хашр; 23).

Привітання є одним зі способів поширення любові серед мусульманам і входу в Рай. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Присягаюся Тим, в Чиїй долоні душа моя, ви не ввійдете в Рай, поки не увіруєте, і ви не повірите, поки не полюбите один одного. Не направити мені вас на діяння, любити один одного? Поширюйте вітання та побажання миру між собою». (Сахіх Муслім).

Крім того, слова: «Мир Вам» – це вітання людей в Раю. Аллах, Всевишній, говорить:

«У День зустрічі з Ним їхнім вітанням буде «Мир!». Він приготував для Них щедру винагороду!». (33: Аль-Азхаб; 44).

Ангели зустрічають мусульман у Райських Воріт, вітаючи їх з миром. Аллах говорить:

«Тих, які були богобоязливі, поведуть у рай натовпами. Коли вони прийдуть туди, його врата відкриються, а вартові скажуть: «Мир вам! Ви були добрі! Увійдіть сюди навіки!». (39: Аз-Зумар; 73).

«І коли вас вітають, то відповідайте ще кращим привітанням або ж таким самим. Воістину, Аллах рахує кожну річ!» (4: Ан-Ніса; 86).

 II. – Відповідь на чхання:

Передано від Абу Муси аль-Ашарай, що Пророк Аллаха сказав: «Якщо хто-небудь з вас чхає, а потім вихваляє Аллаха – відповідайте йому, і якщо він не славить Аллаха – не відповідайте йому». (Сахіх Муслім).

 Передано від Анас бін Маліка: двоє чоловіків чхнули в присутності Пророка. Пророк сказав одному з них: «Нехай Аллах дарує Тобі Свою милість», але він не сказав цього іншому. На питання (чому), Пророк сказав: «Перший віддав хвалу Аллаху (під час чхання), в той час як другий не віддав хвали Аллаху».

Пророк сказав: «Якщо хто-небудь з вас чхає, він повинен сказати «Al-Hamdulillah»(Хвала Аллаху), і його (мусульманський) брат або товариш повинен сказати йому: «Нехай Аллах дарує Свою милість тобі». Коли так говорять, то потрібно відповідати: «Нехай Аллах веде тебе і поліпшить твій стан».

Таким чином, той, хто чхає і той хто відповідає йому – обидва отримають благословення. Посланник Аллаха прикривав обличчя рукою або тканиною і знижував голос, чхаючи. (Передав аль Тірмізі).

 III. – Відвідування хворих:

Алі ібн Абу Таліб (хай буде Аллах задоволений ним) повідомив: Я чув, як Посланник Аллаха (мир йому і благословення) сказав: «Коли мусульманин відвідує хворого на світанку, сімдесят тисяч ангелів моляться за нього до вечора. Якщо він відвідує хворого ввечері,сімдесят тисяч ангелів моляться за нього до ранку, і він пожне плоди в Раю». (Ат-Тірмізі).

Було пов’язано, що Тавбан передав, що Посланник Аллаха говорив: «Коли мусульманин відвідує свого хворого брата мусульманина, то буде в Раю, поки не піде». (Сахіх Муслім).

 VI. – Проходження за похоронною процесією:

Було передано від Абу Хурайри, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення) сказав: «Той, хто взяв участь у похоронній процесії до похоронної молитви, отримає винагороду, рівну одному Кірату, і той, хто проводив до самого поховання, отримає винагороду рівну двум Кіратам ». Запитали: «Що рівне двум Кіратам?» Він відповів: «Дві величезні гори».

 V. Допомога пригнобленим мусульманам:

Передано від Анаса, що Посланник Аллаха сказав: «Допоможіть своєму братові, гнобителю або пригнобленому». Люди запитали: «О, Посланець Аллаха! Правильно допомагати пригнобленому, але як допомогти гнобителю?» Пророк сказав: «вбережіть від гноблення інших». (Сахіх Аль-Бухарі).

Як видно з цієї традиції, допомога пригнобленим мусульманам, насправді, має два значення. Перше – це допомога пригнобленим, в протистоянні гнобителям стільки, скільки можливо, і підтримуючи його грошима чи молитвами, поки він не поверне своє право. Таке діяння рясно винагороджується Аллахом. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Аллах допомагає своїм слугам до тих пір, доки слуги допомагають своїм братам мусульманам». (Ших Муслім). Передано від Абдуллах бін Умара, що Посланник Аллаха сказав: «Мусульманин є братом іншого мусульманина, тому він не повинен пригнічувати його, і не повинен передавати його гнобителям. Той, хто захищає потреби свого брата, потреби того захистить Аллах; той, хто виводить свого (мусульманського) брата з незручностей, того Аллах виведе з незручностей в День Воскресіння, і хто захистить мусульманина, того захистить Аллах у День Воскресіння». Так, допомога і підтримка пригноблених означає захист його честі чи його самого. Крім того це може бути досягнуто через передачу грошей або інших засобів благодійності, підтримка і зміцнення під час лиха, або таємна молитва Аллаху, щоб допомогти йому і зняти його горе, як Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «За будь-якого мусульманина, таємно молиться до Аллаха за свого брата мусульманина, Ангел скаже те ж саме». (Мусульманин).

Другий тип допомагає мусульманину, який є гнобителем, застерігати його від гноблення інших, стоячи на його шляху, зупиняючи його, просячи Аллаха, щоб вивести його на праведний шлях. Допомога пригнобленим, таким чином, означає допомогу суспільству в цілому, розповсюдження безпеки і викорінення зла, навіть якщо це вимагає боротьба з (гнобителями), поки останні на припинять свої злі діяння. Аллах говорить:

«Якщо дві групи віруючих ведуть між собою боротьбу, то примиріть їх. Але якщо одна з них зазіхає на іншу, то борітеся проти тієї, яка виявляє ворожість, доки вона не повернеться до наказу Аллаха. А якщо вона повернеться, то встановіть між ними мир так, як і належить. І будьте справедливими; воістину, Аллах любить справедливих!». (49: Аль-Худжурат; 9).

Запобігання гноблення призводить до уникнення корупції, поширенню справедливості і рівності між людьми і поширення спокою і миру між людьми. Так що сильні люди не пригнічують слабких людей. У світлі цього ісламського керівництва Абу Бакір Аль-Сааді розробив стратегію боротьби з мусульманами, як він сказав: «Сильна людина слабка в порівнянні зі мною, поки я відстоюю права людей перед нею, і слабка людина – сильна, поки я повертаю йому його права».

 19. Прибирання сміття та чистота:

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Чистота – це половина віри». (Сахіх Муслім). Очищення є одним з видів чистоти і обидва вони дуже важливі і мають високий статус в Ісламі. Прибирання сміття з доріг – останній з рівнів віри. Передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха говорив: «Віра складається з трохи більше сімдесяти (або трохи більше шістдесяти) елементів, кращі з них:«Немає бога, окрім Аллаха» і найменша прибирання сміття з дороги, і скромність теж є частиною віри». (Сахіх Муслім). І він також сказав: «Я побачив людину, що ходить в Джанна (і хто радіє собою), нагородженого за зрізання дерева з середини дороги, яке викликало незручності мусульман». (Сахіх Муслім). Згідно оповіданню в Аль-Бухарі і Мусульманин: Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Ідучи, чоловік побачив колючі гілки на дорозі і прибрав їх. Аллахоцінив його діяння і простив його гріхи».

 20. Надання часу людині, которийможет сплатити борг і прощення людини, яка не може сплатити борг:

Абу Катада повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Люблячий Аллаха, щоб позбутися від лиха в День Воскресіння, нехай дає боржникові час або прощає йому (борг) у скрутних обставинах». (Сахіх Муслім).

Абу Хурайра повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Був чоловік, який позичав людям гроші і говорив своєму слузі: «Коли неплатоспроможна людина приходить до тебе, роби йому поблажливість, щоб Аллах був терплячий до твоїх гріхів. Таким чином, коли він зустрів Аллаха (тобто, коли він помер), Аллах простив його». (Аль-Бухарі і Муслім).

 21. Заклики до Аллаха:

Аллах Всевишній говорить:

«Чиї слова прекрасніші за слова того, хто закликає до Аллаха, робить добро й говорить: «Воістину, я — один із відданих Йому»? (41: Фуссілат; 33).

Заклики до Аллаха – велика справа з важливою метою і є обов’язком ігнорувати мусульманами сьогодні в більшості випадків. Це відмінна можливість для тих людей, щоб вийти до праведної релігії і поширити світло Ісламу на всю Землю. Крім того, прохання до Аллаха не обмежується введенням не-мусульман в іслам, а є чимось більш загальним, напрямляння мусульман на праведний шлях Ісламу і допомагаючи відкинути новітні практики, помилки в сповідуванні ісламу і язичництво.

Наш Пророк, Посланник Аллаха (мир йому і благословення), є добрим прикладом для всіх мусульман. Він вказав своєму народові відмовитися від язичництва і поклонятися Аллаху. Коли Пророк Аллаха уклав договір з (Кураіш) в (Ходаіба), він став просити сусідні племена і міста Аравії приєднатися до ісламу. Наприклад, він відправив послів до королів і керівників країн і племен, закликаючи їх до істинної релігії – Ісламу. Пророк Аллаха був добрим і м’яким, прохаючи Аллаха і підкоряючись Аллаху, Всемогутньому, як Аллах говорить:

«Клич на шлях Господа свого з мудрістю й добрим повчанням і сперечайся з ними тільки тим, що найкраще. Воістину, твій Господь ліпше знає, хто збився зі шляху Його, і Він ліпше знає, хто йде прямим шляхом!». (16: Ан-Нахале; 125).

 Крім того, супутники пророка Мухаммеда пішли його шляхом після його смерті, поки Іслам поширювався по всій землі. Аллах говорить:

«Скажи: «Це — мій шлях. Разом із тими, хто йде за мною, я закликаю до Аллаха, так як мені дано це зрозуміти. Преславний Аллах! Я небагатобожник!»»(12: Йусуф; 108).

На жаль в ці дні, невігластво поширилися у багатьох мусульманських країнах, не кажучи вже про неуцтво ісламських правителів. Вони спотворили образ ісламу серед не-мусульман на сході і заході. Через це кожен мусульманин повинен намагатися з усіх сил поширювати Іслам або знаннями, або даючи гроші.

 22. Введення людей в Іслам і праведна Сунна:

Одним з прямих наслідків заклики до Аллаха є керівництво для людей слідувати релігії Ісламу. Як щасливий чоловік, провідник людей до Ісламу! Пророк Мухаммед сказав Алі, коли він (Алі) підкорював (Хайбер): «Клянуся Аллахом, якщо одна людина прийде до Аллаха через тебе, для тебе це буде краще, ніж стадо червоних верблюдів». (Сахіх Муслім і Аль-Бухарі). Це означає, що не варто робити завойовування трофеїв для зручності цього життя своєю головною турботою. Замість цього варто направляти свої наміри до скеровування людей до Ісламу.

Скеровування людей здійснюється або через спрямування їх на істинний шлях Ісламу, покора Аллаху, або навертання не-мусульман в Іслам, і здійснюючи обидва, ви будете винагороджені до Судного Дня. Якщо ви не можете вести людей, тому що ваші знання малі, або немає кращої можливості або відсутній хороший спосіб з якого можна почати, Аллах полегшив це в нашій країні існуванням центрів призову не-мусульман в Іслам або для керівних мусульман, таких як (центри керівних колоній ) (інститути які допомагають організаціям) і підтримуючи їх допомогою. Ви будете винагороджені за напраления людей. Крім того, ваша нагорода подвоїться тому що ви будете винагороджені за діяння людини, яку направили. Посланник Аллаха сказав: «Всякий, хто показує хорошу практику в Ісламі, тому буде його нагорода і нагорода за тих, хто слідує за ним, не збавляючи їх нагород». (Сахіх Муслім).

Абу Масуд Укба бін Амр аль-Ансарі аль-Бадрі повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Той, хто направляє когось до чесноти, буде винагорджений як той, хто робить добру діяння». (Сахіх Муслім).

Засобами навернення людей є: видання книг і касет, надання підтримки та допомоги проханням до Аллаха в усьому світі, і ви будете винагороджені, як вони.

 23. Жіночий послух чоловікові:

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Якщо жінка молиться регулярно: п’ять разів на день, постити в місяць (Рамадан), охороняє свою цнотливість і кориться своєму чоловікові, їй буде сказано: Зайди в Рай через будь-які ворота». (Ібн Хіббан)

Послухом жінки для чоловіка є основним джерелом щастя і стабільності родини, поки це відповідає ісламським правилам. Сім’я, як корабель, де чоловік є капітаном і судно не може вижити без підпорядкування капітана,порадами від членів сім’ї. Аллах говорить:

«Чоловіки піклуються про жінок, адже Аллах віддав перевагу одним перед іншими, а також через те, що чоловіки витрачають своє майно. Праведні жінки покірні, вони бережуть у час відсутності чоловіків те, що Аллах наказав берегти. А тих жінок, непокори яких ви боїтесь, повчайте, уникайте на подружньому ложі та, врешті-решт, бийте. Якщо ж вони послухаються вас, то не шукайте шляху проти них. Воістину, Аллах — Всевишній, Великий!». (4: Ан-Ніса; 34).

Умм Салам повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Будь – яка жінка, яка вмирає в той час як її чоловік задоволений нею, увійде в Рай». (Ат-Тірмізі).

 24. Благання, пріносящіенагради людині і його родині:

 1 – Моління при вході в будинок:

Моліть при вході в будинок: (Про Аллах, я прошу Тебе про кращому вході і кращому виході. В ім’я Аллаха ми входимо, і в ім’я Аллаха ми виходимо, і в нашому Господі – наша довіра). (Абу Дауд).

Джабір Абдулла повідомив, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення) говорив: «Коли людина входить у свій будинок і згадує ім’я Аллаха входячи і під час їжі, Сатана говорить (звертаючись до самого себе): «Немає Тобі тут місця, щоб провести ніч і немає Тобі вечері», але коли людина входить без згадки імені Аллаха, сатана каже: «Тут місце, щоб провести ніч», і коли він не згадує ім’я Аллаха під час їжі, він (Сатана) каже: «Тут місце, щоб провести ніч і отримати вечерю». (Муслім).

Ми можемо захистити наші будинки від зла Сатани, промовляючи до Аллаха входячи в наші будинки.

 2 – Моління перед статевим актом:

Було передано від Ібн Аббаса, що Пророк сказав: «Коли хтось із вас збирається бути близьким зі своєю дружиною, він повинен спочатку сказати:«В ім’я Бога, Боже, захисти нас від Сатани і відведи Сатану від того, що Ти дарував нам). І якщо Він наперед приготував їм дитину, Сатана ніколи не зможе заподіяти їй шкоду». (Сахіх Аль-Бухарі). Говорячи так, результатом статевого акту (з Божою волею) буде правидна дитина, зрощена хорошим мусульманином.

 25. Візити та приязнь в ім’я Аллаха:

Абу Хурайра повідомив, що пророк Мухаммед сказав: «Сім (чоловіків), захистить Аллах у Той День, коли не буде ніякого захисту, крім захисту Аллаха: (і він сказав одному з них) дві людини, які люблять і зустрічаються один з одним і розходяться один від одного в ім’я Аллаха». (Аль-Бухарі і Муслім). І Абу Хурайра повідомив, що Пророк сказав: «Людині, що вийшла в гості до брата (у вірі) в іншому місті, Аллах послав Ангела на шляху. Коли чоловік зустрів Ангела, той запитав його: «Куди ти йдеш?» Він сказав: «Я маю намір відвідати мого брат в цьому місті». Ангел сказав: «Ти зробив йому яку-небудь послугу?» Він сказав: «Ні, я лише хочу відвідати його і люблю його в ім’я Аллаха, Всевишнього, Славного». Тоді ангел сказав: «Я посланник до Тебе від Аллаха (вповіщаю тобі), що Аллах любить тебе, як Ти любиш його (задля Нього)». (Сахіх Муслім). Муадх бен Джебель повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Аллах, Всевишній, сказав: «Для тих, хто люблять один одного заради власної слави, будуть місця зі світла (в День Воскресіння) і їм будуть заздрити Пророки» . (Ат-Тірмізі).

Передано від Абу Ідріс аль-Хавалані, що він сказав: Одного разу я зайшов в мечеть у Дамаску. Мені довелося побачити молодого чоловіка з яскравими зубами (тобто, він завжди посміхався). Безліч людей зібралися навколо нього. Коли вони сперечалися про щось, вони запитували його ради. Я запитав, ким він був, і мені сказали, що це Муадх бен Джебель. На наступний день я поспішив у Мечеть, але не побачив, що він прибув раніше за мене і був зайнятий виконанням намазу (молитви). Я почекав, поки він закінчив, а потім підійшов до нього спереду, вітав його Салямом і сказав йому: «Клянуся Аллахом, я люблю тебе». Він запитав мене: «Заради Аллаха?» Я відповів: «Так, заради Аллаха». Він знову запитав мене: «Заради Аллаха?» Я відповів: «Так, заради Аллаха». Тоді він взяв мене за плащ, притягнув мене до себе і сказав: «Радуйся! Я чув, що Посланник Аллаха сказав: «Аллах Всевишній говорить: Моя любов з люблячими один одного заради Мене, що зустрічаються один з одним заради Мене, відвідують один одного заради Мене і з тими, хто творить благодійність заради Мене». (Передано від Мальок) .

 26. Діяння соціального співробітництва:

 1 – Опіка сиріт:

Сирота – це та дитина, яка втратила одного з батьків або двох з них, в той час, коли дитина булла маленькою. За таких обставин сирота потребує співчуття, жалості і милосердя, допомоги грошими в кілька разів більше, ніж інші люди. Для цього наш Пророк Мухаммад (мир йому) закликав нас допомагати сиротам і піклуватися про них, як було передано від Сахль ібн Саад, Пророк сказав: «Я буду в Раю з людиною, яка піклуватися про сироту». І Посланник Аллаха переплів вказівний і середній пальці. (Аль-Бухарі).

Отже, діти-сироти будуть підтримуватися всім суспільством і в той же час опікуни дітей-сиріт будуть сусідами Пророка Мухаммеда в Раю. Прикладом турботи про сиріт, Пророк Аллаха вказав: «Погладивши голову сироти Ви отримаєте винагороду за кожену волосину яку торкнулися».

Ми просимо Аллаха бути милосердним до сиріт і піклуватися про них.

 2 – Турбота про вдів і нужденних людей:

Абу Хурайра повідомив, що Пророк сказав: «Той, хто прагне допомогти вдовам і бідним, дорівнює тому, хто бореться на шляху Аллаха» оповідач говорить: «Я думаю, що він (Пророк) також додав: «Я буду вважати того праведним, хто моляться без відпочинку і безперервно соблюдающим пост». (Аль-Бухарі і Муслім).

 27. Доброта до тварин:

Абу Хурайра повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Людина, що йшла своїм шляхом, захотілося пити. Він побачив колодязь і спустився до нього, щоб випити води. Йдучи назад, він побачив собаку, вмираючу від спраги. Її язик вивалювався і вона лизала сиру землю від спраги. Людина подумала: «Ця собака хоче пити, як і я». Він спустився до колодязя, набрав води у взуття та напоїв собаку. Аллах оцінив його діяння і пробачив його гріхи». Сподвижники запитали: «Чи будемо ми винагороджені за виявлену доброту до тварин?» Він (мир йому і благословення) сказав: «Нагорода дається за все живе». (Аль-Бухарі і Mуслім).

Ібн Масуд (нехай буде Аллах задоволений ним) повідомив: Ми були з Посланником Аллаха (мир йому) в дорозі, коли він звернув (за покликом природи). Поки його не було, ми побачили червону птицю з двома пташенятами. Ми зловили їх і червоний птах (матір) прийшла, б’ючи землю своїми крилами. У той час Пророк (мир йому) повернувся і сказав: «Хто гнітить цю пртаху і забрав її дітей? Поверніть їх їй». Він (мир йому і благословення) також зауважив про насип мурах, яких ми спалили. Він запитав: «Хто підпалив це?» Ми відповіли: «Ми зробили це». Він (мир йому і благословення) сказав: «Ніхто не може карати вогнем, окрім Священного вогню». (Абу Дауд).

Крім того, пророк Мухаммед вказав нам вбивати тварин правильним чином. Шадід Аус сказав: Є дві речі, які я пам’ятаю, Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Воістину, Аллах, наказав доброту до всього, тому, коли ви вбиваєте, то вбивайте правильним шляхом і, коли ви забиваєте, забивайте правильним шляхом. Таким чином, кожен з вас повинен відточувати свій ніж, і вбивати тварин м’яко». (Сахіх Муслім). Також, розповідь про верблюда, який плакав і скаржився Пророку (мир йому і благословення) на свого власника вказує на мораль такої поведінки.

 28. Боротьба й оборона на шляху Аллаха (Джихад):

Передано від Сахль ібн Сада ас-Сааді, що Посланник Аллаха сказав: «Захищати мусульман від невірних в ім’я Аллаха в один день краще, ніж захищати світ і все, що знаходиться на його поверхні; та місце в Раю, настільки мале, яке можна охопити батогом для одного з вас краще, ніж світ і все, що на його поверхні; та ранок або вечір в дорозі в ім’я Аллаха, який раб (людина) здійснює на шляху Аллаха – краще ніж весь світ і все, що знаходиться на його поверхні». (Сахіх Аль-Бухарі). І було пов’язано, що Салман сказав: «Я чув, як Посланник Аллаха сказав: «Боротьба на шляху Аллаха краще одиного деня і однієї ночі, ніж піст і молитва протягом цілого місяця. І якщо людина помре, його справи будуть винагороджуватися далі і його щедрість буде продовжуватися, і він буде позбавлений від покарання могилою». (Сахіх Муслім).

Боротьбою в ім’я Аллаха (Джихад) ми можемо запобігти зло ворогів Аллаха та Ісламу. Крім того, боротьбою в ім’я Аллаха, ми можемо поширити Іслам в світі, що дозволить світлу Ісламу поширитися світом. Крім того, Аллах, Всемогутній, розрізняє істинно віруючих і слабких людей за допомогою боротьби (Аль-Джихад) і судить, як Аллах говорить:

«. Невже ви думаєте, що увійдете до раю і Аллах не буде знати тих серед вас, які вели боротьбу, і не буде знати тих, які були терпеливими?» (3: Аль-Імран; 142).

 Мученики матимуть високий статус в Раю і будуть живі, з їх Господом і будуть забезпечені, як Аллах говорить:

«Не вважайте мертвими тих, які загинули на шляху Аллаха. Ні, вони живі та отримують наділ у Господа свого, радіючи тому, що дарував їм Аллах зі своєї ласки; звеселяючись від того, що тим, які лишилися позаду них, немає чого боятись і що не будуть засмучені вони!». (3: Аль-Імран; 169-170).

Наш Пророк пояснив, що Аллах шанує мучеників, як він сказав: «Той, хто допущений до Раю ніколи не хотів би повернутися до життя в цьому світі, навіть якби йому запропонували все на землі; крім мук – тоді він побажає повернутися в світ і бути вбитим десять разів за велику винагороду, яка надасться йому». (Сахіх Аль-Бухарі).

Боротьба заради Аллаха може бути виконана грошима, життям або й тим і іншим – і це є кращим Джихадом. Боротьба грошима завжди переважає в боротьбі із життям, тому що боротьба грошима простіша і не всі люди можуть битися життям через свою слабкість або через неможливість потрапити в місце битви. Тим не менш, боротьба грошима більш доступна, особливо в ці дні, коли мусульмани мають багато ворогів. Ми молимо Аллаха, Всемогутнього, про допомогу і підтримку мусульманських борців проти своїх ворогів у всьому світі.

Аллах говорить:

«Ті віруючі, які сидять вдома і не зазнають труднощів, не рівні з тими, які борються на шляху Аллаха своїм майном та життям. І вищі перед Аллахом ті, які борються на Його шляху своїм майном і життям, а не ті, які сидять вдома. Але усім Аллах обіцяв найкраще! Він підніс тих, які борються, над тими, які сидять вдома — через винагороду велику,вищість від Нього, прощення та милість! Воістину, Аллах — Прощаючий, Милосердний!». (4: Ан-Ніса; 95-96).

Крім того, боротьба розглядається як успішне ремесло, як Аллах говорить:

«Воістину, Аллах купив у віруючих їхні душі й майно в обмін на рай. Вони ведуть боротьбу на шляху Аллаха, вбивають і бувають убиті. Така правдива обіцянка, дана в Таураті, Інджілі й Корані. Хто ж краще виконує обіцянки, ніж Аллах? Тож радійте угоді, яку ви уклали з Ним! Це — великий успіх!». (9: Ат-Тауба; 111).

«Увіруйте в Аллаха і Посланця Його та борітеся на шляху Аллаха своїм майном і життям! Це краще для вас, якщо ви розумієте!» (61: Ас-Саф; 10-11).

Крім того, боротьба є причиною становлення на праведний шлях, як Аллах говорить:

«А тих, які ведуть боротьбу заради Нас, Ми неодмінно поведемо Нашими шляхами! Воістину, Аллах із тими, які роблять добро!»(29: Аль-Анкабут; 69).

Джихад краще, ніж все життя, як передано, що Анас сказав, що Посланник Аллаха сказав: «Ходьба вперед і назад в ім’я Бога набагато краща, ніж життя в цьому світі і все, що в ній». (Сахіх аль-Бухарі).

 29. Гарні манери, которимдолжен слідувати мусульманин:

 - Хороша моральність:

Передано від Абу Ель-Дардан, що пророк Мухаммед сказав: «Нічого не буде важчим у День Воскресіння на шальках віруючого, ніж хороші манери. Аллах ненавидить того, хто вимовляє нецензурну лайку». (Передано Ат-Тірмізі).

І Пророка запитали: «Хто є кращими людьми?» Він сказав: «Ті, у кого кращі манери».

І було передано від Аїші, вона сказала: «Я чула, як Пророк говорив:«Хто досягне хорошою поведінкою тих висоти того, хто молиться протягом ночі і поститься протягом дня буди в Раю біля мене». (Абу Дауд).

Аллах, Всемогутній, возносяПосланніка Аллаха, говорить:

«І, воістину, ти — доброго звичаю!». (68: Аль-Калам; 4).

Коли Аїшу запитали про моральність Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення), вона сказала: «Його мораль – Коран».

І Пророк Божий сказав про себе: «Господь мій Аллах виростив мене з гарними манерами і удосконалив мої манери».

Тому, переконайтеся, що ви прямуєте моралі Пророка Аллаха, щоб отримати щастя в цьому житті і майбутньої. Абу Хурайра повідомив, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха)відпові, коли його запитали про справу, яка в першу чергу потрапить людина до Раю. Він відповів: «Страх перед Аллахом, і хороша поведінка». (Ат-Тірмізі).

Люди з хорошою вдачею будуть ближче до пророка Мухаммеда в Судний День. Передано від Джабіра, що Пророк сказав: «Кращі і найближчі з вас до мене в День Воскресіння будуть ті, хто має кращі манери». (Ат-Тірмізі).

Хороші манери в житті мають хороші наслідки для всього співтовариства і релігії в цілому. Відзначимо, що Іслам поширився у країнах Східної Азії через мусульманських торговців і їх добрі звичаї.

Нижче наведені деякі з добрих звичаїв, яким кожен мусульманин повинен слідувати:

 1 – Терпіння:

Терпіння – це піднесені стандарти характеру, також це наслідування праведних людей, як Аллах говорить Своєму Пророку (Якову), коли його сини стверджували, що його сина Йосипа з’їв вовк:

«І вони принесли сорочку його, заплямовану фальшивою кров’ю. [Батько] сказав: «Таж ні, це спокусили вас душі ваші! Але терпіння — благо. В Аллаха слід шукати допомоги від того, про що ви розповідаєте!». (12: Йусуф; 18).

Крім того, коли сини Якова повернулися з Єгипту без молодшого брат, він сказав:

« [Якуб] відповів: «Ваші душі звабили вас, але терпіння краще. Можливо, Аллах поверне мені всіх разом. Воістину, Він — Всезнаючий, Мудрий!»». (12: Юсуф; 83).

Терпіння є Сунной нашого Пророка Мухаммеда і його сподвижників, як вони терпляче зносили тортури курайшитів і їх покарання, як Аллах описує в Корані:

«Благочестя полягає не в тому, щоб ви повертали свої обличчя на схід чи на захід, а благочестивим є той, хто увірував в Аллаха, в Останній День, в ангелів, у Писання та у пророків, хто віддає навіть дороге йому майно — родичам, сиротам, бідним, подорожнім і тим, хто просить його; той, хто витрачає на звільнення рабів, хто звершує молитву, дає закят; ті, які виконують обіцянку, коли обіцяють; які мають терпіння у бідності, у хворобі та в буремні часи. Саме такі є праведниками, і такі є богобоязливими!». (2: Аль-Бакара; 177).

Передано, що Сухаіб сказав, що Посланник Аллаха говорив: «Шляхи віруючого різні, бо він бачить добро у всьому, що з ним відбувається, це про віруючого і тільки, і якщо він має підстави бути щасливим, він дякує Богові, а значить, є добро для нього в ньому. І якщо він страждає, він переносить це терпляче, і тому є добро для нього в ньому». (Муслім). І було передано від Абу Саїд і Абу Хурайра, що Пророк сказав: «Ніколи віруючий не буде вражений незручностями, хворобою, тривогою, сумом чи занепокоєнням або навіть уколом шипа, якщо Аллах не спокутувати його гріхи за його терпіння». (Аль-Бухарі і Mуслім).

 Є кілька видів терпіння:  - Бути терплячим в покорі Аллаху.

Аллах говорить:

«Скажи: «О раби, які увірували! Бійтесь Господа вашого! На тих, які робили добро в земному житті, чекає добро! Земля Аллаха широка! Воістину, терплячих винагородять сповна, без відплати!». (39: Аз-Зумар; 10) .

- Бути терплячим у протистоянні порушення заборон. Пророк Мухаммед сказав: «Той, хто залишає щось заради Аллаха, Могутнього і Прекрасного, буде мати щось краще натомість». (Записано Ахмедом).

- Бути терплячим в тому, що наказав Аллах.

 Аллах говорить:

«... які, коли їх осягає біда, кажуть: "Воістину, ми належимо Аллаху і до Нього повернемося". Вони удостоюються благословення свого Господа і милості. Вони слідують прямим шляхом ». (Сура Аль-Бакара; 156-157).

 2-Відхід від суперечки:

Передано Абу Омамом, що Пророк Аллаха сказав: «Я проведу в будинок на околиці Раявсех, хто полишає суперечку, навіть якщо він правий, і в будинок у середині Раю тих, хто не бреше, навіть жартома і в будинок у верхній частині Раю людину, що має хороші звичаї». (Передав Абу Дауд). Тому Аллах наказав Своєму Посланникові сперечатися з людьми, але з хорошими манерами, як Всевишній Аллах говорить: «сперечатися з людьми треба в хорошій манері». І це його право сперечатися з народом про Книгу. Аллах, Всемогутній, сказав Мойсеєві та його брату Аарону (мир Аллаха їм), коли Аллах наказав їм запросити Фараона і поговорити з ним, Аллах сказав:

«І говоріть з ним м’яко, може так бути, що він увірує у (Аллаха)».

 3 – Милосердя і терпимість:

Було передано від Ібн Аббаса, що Пророк сказав, Ашай Абдуль-Кайс: «Ти володієш двома якостями, які Аллах любить. Це милосердя і терпимість ». (Муслім).

 4-Виконання зобов’язань:

Аллах Всемогутній говорить:

«Не витрачайте майна сироти, хіба що заради його блага, й чекайте на його повноліття. Виконуйте обіцянки, бо вас спитають про обіцяне!». (17: Аль-Ісра; 34).

Збереження прихильності є однією з характеристик хорошого віруючого, як Аллах говорить:

«Досягли успіху віруючі». (23: Аль-Муміюн; 1).

 «які зберігають довірене їм та договори». (23: Аль-Муміюн; 8).

«Благочестя полягає не в тому, щоб ви повертали свої обличчя на схід чи на захід, а благочестивим є той, хто увірував в Аллаха, в Останній День, в ангелів, у Писання та у пророків, хто віддає навіть дороге йому майно — родичам, сиротам, бідним, подорожнім і тим, хто просить його; той, хто витрачає на звільнення рабів, хто звершує молитву, дає закят; ті, які виконують обіцянку, коли обіцяють; які мають терпіння у бідності, у хворобі та в буремні часи. Саме такі є праведниками, і такі є богобоязливими!». (2: Аль-Бакара; 177).

Виконання зобов’язань є важливим питанням і через нього Аллах розрізняє невіруючих, які мають договори з мусульманами на період чотирьох місяців, що Аллах давав їх на прво відвідувати священну мечеть, як Аллах говорить:

«Подорожуйте землею протягом чотирьох місяців, але знайте, що вам не послабити Аллаха! Воістину, Аллах принизить невіруючих!». (9: Ат-Tауба; 2).

«Виняток — ті багатобожники, з якими ви маєте договір, і які ні в чому не порушували його й не підтримували нікого проти вас. Дотримуйтеся договору з ними протягом визначеного там строку. Воістину, Аллах любить богобоязливих!». (9: Ат-Taуба; 4).

І це завіт Аллаха, і ми повинні зберігати і виконувати його як Аллах говорить:

«Тож виконуйте ваш завіт із Аллахом, коли ви уклали його. Не порушуйте клятв після того, як ви підтвердили їх, адже ви зробили Аллаха своїм Поручителем. Воістину, Аллах знає те, що ви робите!». (16: Ан-Нахале; 91)

 5 – Істина:

Абдулла бін Масуд повідомив, що Пророк сказав: «Істина веде до благочестя, а благочестя призводить до Раю. Людина, яка завзята у проголошенні правди, вважається правдивим перед Аллахом ». (Погоджено).

Істина виступає в якості захисту в цьому житті і в майбутньому. Прикладом цього в житті є історія трьох чоловіків, які згадувалися в історії про битву Табук. Це безпека в майбутньому житті, як Аллах сказав про Пророку Ісусу (мир йому і благословення Аллаха), що в Судний день, як Аллах говорить:

«Сказав Аллах: «У цей день правдивим допоможе правдивість; для них — сади, де течуть ріки, будуть вони довіку там». Аллах буде вдоволений ними, і вони будуть удоволені Ним! Це — великий успіх!». (5: Аль-Маіда; 119).

Крім того, правда це самозаспокоєння, як було передано Хасаном бін Алі, який сказав: я пам’ятаю (ці слова) від Посланника Аллаха: «Відмовся від того, що сумнівно заради того, що не підлягає сумніву, бо істина є спокій, а брехня – сумнівом ». (Ат-Тірмізі).

 6-Хіра (честь):

Пророк Мухаммед сказав (своїм супутникам): «Ви здивовані (Хирою) честю Саада? (Клянуся Аллахом) у мене більше честі ніж у нього, а у Аллаха більше честі, ніж у мене». (Сахіх Аль-Бухарі).

Було передано від Абу Хурайри, який сказав, що Пророк виголосив: «Аллах має Хіру (честь) і Хіра Аллаха задіта, коли віруючий робить те, що Аллах заборонив». (Сахіх Аль-Бухарі).

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) дуже сердився, коли порушували закони Аллаха. Мусульманин повинен мати почуття честі в цілому для Аллаха і Його Пророка, для релігії Ісламу і вчених. Крім того, він повинен мати почуття честі за свою сім’ю, дружину і дитину, а також святинь мусульман, щоб на них не напали вороги Аллаха. Були б мусульмани без Хіри (честі) чи будь-якого з вище зазначених чеснот, як мертве тіло без почуттів.

 7 – Милосердя і співчуття до батьків:

Ми повинні бути милосердними з усім, навіть з тваринами. Ібн Умар (нехай буде Аллах задоволений ним) сказав: Посланник Аллаха (мир йому і благословення) сказав: «Жінка була покарана Пеклом через кішку, яку вона замкнула, доки та не померла, вона не давала їй їсти або пити, поки та була замкнена і не відпускала, щоб вона могла харчуватися сама». (Аль-Бухарі і Муслім). Обов’язком мусульман є добре ставитися до тварин з ласкою і ніжністю. Жорсткість до них є незаконною.

Було передано Джарір бін Абдуллою, що Посланник Аллаха сказав: «Той, хто не милостивий до людей, до того Аллах не буде милостивий». (Аль-Бухарі і Муслім).

Аллах описує віруючих, як милостивих між собою, Аллах говорить:

«Мухаммад – Посланник Аллаха. Ті, які разом з ним, суворі до невіруючих і милостиві між собою »[Аль-Фатх, 29].

Пророк Аллаха (мир йому і благословення) сказав, описуючи мусульманські громади: «Не з нас той, хто не проявляє милосердя до молодих і не поважає старших».

Крім того, доброта має велику нагороду, як повідомила Аїша, Пророк сказав: «Аллах Терплячий і Він любить терпіння і нагороджує терпіння, але не нагороджує жорстокість і не нагороджує нічого, крім терпіння». (Муслім).

Пророк був милостивим, жалісливим і добрим до нужденних і бідних, до вдів і сиріт і він ніколи не відмовляв жебракові або нужденній людині. Передано від Абу Хурайри, що Пророк цілував свого онука Хасана ібн Алі в присутності аль-Акра бін Хабіса. Він сказав: «У мене є десять дітей і я ніколи не цілував жодного з них». Посланник Аллаха подивився на нього і сказав: «Той, хто не проявляє милості до інших, не буде помилуваний». (Аль-Бухарі і Муслім).

Передано від Аїші, вона сказала: Бедуїн прийшов до пророку Мухаммеду (мир йому і благословення Аллаха) і сказав: «Ви (люди) цілуєте хлопчиків! Ми не цілуємо їх!». Пророк сказав: «Я не можу поселити милосердя у вашому серці після того, як Аллах забрав його звідти». (Сахіх Аль-Бухарі).

І було передано Джарір бін Абдулла Аль-баджан: Пророк сказав: «Той, хто не милостивий до інших, не буде помилуваний». (Сахіх Аль-Бухарі).

- Хорошее ставлення до батьків:

Аллах робить нашу любов і добрі почуття по відношенню до наших дітей природними в наших серцях. Через це існує не так багато віршів у Корані, що закликають нас бути добрими і чуйними по відношенню до наших дітей. Але в той же час є багато віршів у Корані, що закликають мусульман бути добрими і слухняними до батькі, особливо, якщо вони старі, слабкі і безпорадні, і потребують їх синівської турботи і доброти. Аллах говорить:

«Наказав вам Господь твій не поклонятися нікому, крім Нього, а також ставитися якнайкраще до батьків. І коли хтось із них — чи вони обоє — досягне старості, то не говори їм: «Фе!», не гримай на них і говори їм тільки гідні слова.Схили перед ними крило смирення з милосердя свого й говори: «Господи мій! Змилуйся над ними, бо вони ростили мене, малого». (17: Аль-Ісра; 23-24).

 «Ми заповідали людині ставитися якнайкраще до своїх батьків. Матері дуже важко носити дитину, але вона віднімає її лише в два роки. Дякуй Мені та своїм батькам, бо до Мене повернення!». (31: Лукман; 14).

Аллах сказав: «Воістину, ти — один із тих, кому дана відстрочка!» (7: Аль-Aраф; 15).

Праведна людина молиться і закликає до Аллаху за себе, своїх батьків і своє потомство, тому що його прохання є захистом та зберіганням усіх майбутніх поколінь від зваби Сатани, так що вся земля зберігається і побудована на доброті Аллаха.

Аллах говорить:

«Ми заповіли людині робити добро його батькам. Матері важко носити його і народжувати його, а вагітність і годування до відібрання його від грудей тривають тридцять місяців. Коли ж він досягає зрілого віку і досягає сорока років, то говорить: "Господи! Вселив мені подяку за милість, якою Ти облагодіяв мене і моїх батьків, і допоможи мені здійснювати праведні діяння, якими Ти задоволений. Зроби для мене моїх нащадків праведниками. Я каюсь перед Тобою. Воістину, я – один з мусульман »[7: Аль-Арафа, 15].

Крім того, батьки заслуговують найкращого догляду і уваги. Передано, що Абу Хурайра сказав: Один чоловік прийшов до Посланника Аллаха (мир йому і благословення) і сказав: «О, Посланець Аллаха! Хто заслуговує моєї найкращої турботою і уваги?» Пророк сказав: «Твоя мати». Чоловік сказав: «Хто після неї?» Пророк сказав: «Твоя мати». Чоловік сказав: «Хто після неї?» Пророк сказав: «Твоя мати». Чоловік запитав четвертий раз: «Хто після неї?» Пророк сказав: «Твій батько». (Сахіх Аль-Бухарі).

 Крім того, Аллах пов’язав подяку батькам і подяку Аллаху, як Аллах говорить:

«Ми заповідали людині ставитися якнайкраще до своїх батьків. Матері дуже важко носити дитину, але вона віднімає її лише в два роки. Дякуй Мені та своїм батькам, бо до Мене повернення!». (31: Лукман; 14).

Незалежно від того, скільки добрих справ ми робимо для наших батьків, ми ніколи не зможемо відплатити їм за все, що вони зробили для нас. Одного разу чоловік прийшов до Расул-Аллах (мир йому і благословення Аллаха) і сказав, що він носив свою матір на власних плечах, будучи одноруким, через всі обряди і ритуали Хаджу. Він прийшов запитати, чи віддячив він таким чином матері за доброту, що вона віддала йому,коли він був дитиною. Расул-Аллах (мир йому і благословення) відповів, що все, що він зробив не відплатить, навіть одного скорочення матки під час пологів.

Крім того, вдячність батькам є однією з добрих справ, які рятують нас від загибелі. Передано, що Абдуллах ібн Умар сказав: «Я чув, як Посланник говорить: «Одного разу троє чоловіків вирушили до вас разом доки не прийшли до нашої печери і залишилися там на нічліг. Сталося так, що камінь впав зі схилу гори і закрив вхід до печеру. Вони сказали: «Наша єдина надія врятуватися – це благати Бога помилувати нас, за добрі справи, які ми раніше робили заради Нього. Тоді, перший з них сказав: «О, Боже! Коли мої батьки були старі я ніколи не давав молока своїй дружині, дітям і рабам раніше, ніж дати їм. Одного разу я спізнився і, коли я прийшов, вони спали. Я доїв тварин для них і приніс їм молоко, але побачив їх сплячими. Я не міг повернутися до моєї сім’ї дати його рабам раніше, ніж напою їх, тому я чекав з мискою молока в руці, доки не розвиднілося. Тоді вони прокинулися і відпили молока. О Боже! Якщо Ти бачиш, що я зробив це заради Тебе Одного, то врятуй нас від небезпеки». Тоді камінь трохи зсунувся». (Муслім).

Дійсно, хороше ставлення до батьків є прямою причиною для входу в Рай, як було розказано Абу Хурайра, що Посланник Аллаха сказав: «Хай буде він зганьблений! Хай буде він зганьблений! Хай буде він зганьблений! Той, чиї батьки, один або обидва, досягають старості під час його життя і він не війде в Рай (бо не був до них милостивий до них)». (Муслім).

Виконання своїх зобов’язань і забезпечення їх є прикладом хорошого ставлення до батьків. Аїша (нехай буде Аллах задоволений нею), повідомила, що один чоловік сказав Посланнику Аллаха (мир йому і благословення Аллаха): «Моя мати померла раптово і я думаю, що якщо вона (могла б) говорити, вона б (склала заповіт) про Садако. Чи матиму я право на винагороду, якщо я дам благодійність від її імені?» Він (Пророк) сказав: «Так». (Муслім).

 8 – Встановлення зв’язків кровної спорідненості:

Абу Хурайра повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Аллах створив усі живі істоти і, коли він закінчив, Ар-Рам (родинні зв’язки) сказав: «(О, Аллах), в цьому місці, я шукаю в тобі захист від розриву моїх зв’язків». Аллах сказав : «Я ставлюся з добротою до тих, хто ставитися до тебе з добротою і розриваю стосунки з тими, хто розриває відносини з тобою» Він сказав: «Я задоволений». Аллах сказав: «Тоді це твоє». (Аль-Бухарі і Муслім).

Передано, що Абу Хурайра сказав: «Хтось запитав: «О, Посланець Аллаха, у мене є родичі з якими я намагаюся підтримувати хороші відносини, але вони розривають їх. Я ставлюся до них добре, але вони погано ставляться до мене. Я добрий до них, але вони злі зі мною». І він сказав: «Якщо це так, як ти кажеш, то кинь них гарячий попіл і завжди залишайся з ними в ім’я Бога, який буде звеличувати тебе над ними, поки ти тримаєшся з ними». (Сахіх Муслім).

Крім того, підтримка хороших відносин з родичами є одним із засобів досягнення багатства і довгого життя.

Передано, що Анас ібн Малик повідомив, що Посланник Аллаха сказав: «Хто хоче бути винагороджений за своє життя, нехай зберігає узи кровної спорідненості». (Сахіх Муслім)

 9 – Опускання погляду, вуалі і прохання дозволу:

Аллах Всемогутній говорить:

«Скажи віруючим чоловікам, щоб вони відводили свої погляди й закривали свою наготу. Так буде чистіше для них. Воістину, Аллаху відомо про те, що вони роблять! Скажи віруючим жінкам, щоб вони відводили свої погляди й закривали свою наготу. Нехай вони не показують своїх прикрас, окрім того, що назовні, й нехай закривають своїми покривалами груди. Нехай не показують своїх прикрас нікому, крім своїх чоловіків, батьків, батьків своїх чоловіків, своїх синів, синів своїх чоловіків, своїх братів, синів братів, синів своїх сестер, інших жінок чи тих, ким оволоділи їхні правиці, слугам, якими не володіє пристрасть, або дітям, які не знають жіночої наготи; нехай вони не ступають так, щоб було відомо, які прикраси вони приховують. Кайтеся перед Аллахом усі разом, о віруючі! Можливо, ви матимете успіх!». (24: Ан-Нур; 30-31).

Джарір бін Абдуллах (нехай буде Аллах задоволений ним) сказав: «Я запитав Посланника Аллаха (мир йому і благословення) про (те, що Іслам говорить про) випадкові погляди (тобто на жінку. В Ісламі заборонено дивитися на жінок), і він наказав відводити погляд». (Муслім).

  – Вуаль

Аллах призначив вуаль жінці, щоб захистити її честь і гідність та сприяти відведенню погляду і заради захисту всієї громади від бажань і навпаки. Аллах говорить:

«О Пророку! Скажи своїм дружинам, донькам і віруючим жінкам, щоб вони одягалися у свої покривала. Так їх легше впізнаватимуть і не образять. А Аллах — Прощаючий, Милостивий!». (33: Aль-Азхаб; 59).

 – Запит дозволу (щоб поглянути): Відведення погляду і запит дозволу – це причина цнотливості, чистоти серця і радості для Аллаха. Крім того, не опускання погляду сприяє сімейним зрадам в суспільстві і призводить до великих гріхів. Передано від Сахл бін Саад, що він сказав: «Чоловік заглянув через круглий отвір в житло Пророка (мир йому і благословення Аллаха), в той час як Пророк розчісував волосся залізним гребенем. Пророк сказав: «Якби я знав, що ти дивишся (через отвір), я б пронизав твоє око (гребенем)». Воістину! Дозвіл на вхід не було дано через цей погляд (бо не слід дивитися неправомірно на інших). (Сахіх Аль-Бухарі).

 10 – Хая (скромність):

Наш пророк Мухаммед описує Хайю (скромність), кажучи: «Скромність є частиною віри» (Сахіх Аль-Бухарі). Такщо віра забороняє мусульманам виконання заборонених діянь і наказує скромність (Хайю) що відведе мусульман від поганих манер.Передано від Імрана бін Хусейна, який сказав: Пророк Мухаммед сказав: «Хайя (скромність) не приносить нічого, крім добра» (Сахіх Аль-Бухарі ).

Було передано від Абу Масуда, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Одне з висловлювань ранніх пророків яке було доступне людям, це: «Якщо ти не відчуваєш сорому, то роби, що подобається». (Сахіх Бухарі).

Вчені сказали: скромність, насправді є характеристикою, яка змушує людей утримуватися від жорстокого поводження та від відбирання чужих прав.

Скромність є однією із характеристик Пророка Мухаммада (мир йому і благословення), як його товариші описали його «Він більш боязкий, ніж незайманий за вуаллю». Скромність гарна риса для чоловіка, тому що це покращує його манери та поведінку, а також для жінок, тому що вона зберігає гідність і цнотливість. Скромність як сукня, яка покриває тіло, якщо людина залишила його, його недоліки, погана мораль і погані манери.

 30. Прощення:

Просячи прощення в Аллаха, Аллах стирає гріхи. Аллах говорить:

«І ті, як вчинили щось мерзотне або вчинили несправедливо із самими собою, згадують Аллаха та благають у Нього прощення гріхів їхніх; а хто ж прощає гріхи, окрім Аллаха?». (3: Аль-Імран; 135).

Аллах говорить:

«Але хто скоїть зле або буде несправедливим до самого себе, а потім благатиме прощення у Аллаха, той знайде Аллаха Прощаючим, Милосердним!». (4: Ан-Ніса; 110).

Ібн Масуд сказав: Посланник Аллаха сказав: «Той, хто говорить: «я прошу вибачення Аллаха, немає Бога, окрім Аллаха, Вічного, Єдиного, і я звертаюся до Нього у каятті», його гріхи будуть прощені, навіть якщо він втік з поля бою (здійснюючи боротьбу в ім’я Аллаха)». [Абу Дауд, Ат-Тірмізі і аль-Хакім (за аль-Бухарі і Муслім)].

За свідченням Анаса, який сказав: Я чув, як Посланник Аллаха сказав: «Аллах Всевишній, сказав: О сини Адама, поки ви молитесь до Мене і просите Мене, Я пробачу вам те, що ви зробили, і забуду. О сини Адама, коли ваші гріхи досягають хмар на небі і ви просите пробачення у Мене, Япрощу вас. О сини Адама, якщо ви прийдете до Мене з гріхами величиною рівними землі і станете волати до мене, не надаючи Мені співтоваришів, Я дам вам прощення настільки ж велике». (Ат-Тірмізі).

Прощення очищає душі і серця. Він сказав: «Той, хто постійно просить прощення гріхів від Аллаха-не має гріха. Крім того, прощення є засобом підвищення статусу, як Аллах говорить Ною, коли він обіцяє своєму народу:

«Кажучи: «Благайте прощення у Господа вашого, воістину, Він — Прощаючий! Зішле Він з неба вам рясний дощ, і допоможе вам багатством і синами; і наділить вас садами, і наділить вас ріками.». (71: Нух; 10-12).

Пророк Мухаммад (мир йому) радив нам шукати прощення собі і всім мусульманам. Аллах говорить:

«Тож знай, що немає бога, крім Аллаха, проси прощення за свій гріх та гріх віруючих чоловіків і жінок. Аллах знає про вашу працю та про ваш відпочинок!». (47: Мухаммад; 19).

Аль-Агхар Аль-Музані сказав: Посланник Аллаха сказав: «Іноді я бачу завісу над моїм серцем, і я молю Аллаха про прощення сто разів на день» (Муслім).

Передано від Абу Хурайра, що він сказав: Я чув, як Посланник Аллаха сказав: «Клянуся Аллахом! Я шукаю прощення Аллаха і звертаюся до Нього у каятті більше сімдесяти разів на день». (Аль-Бухарі).

Ібн Умар сказав: Ми нарахували, що Посланник говорить сто разів протягом одного зібрання: «Господи! Прости мене! Воістину, Ти Часто приходиш із співчуттям і Милосердям». (Абу Дауд і ат-Тірмізі).

Посланник Аллаха порадив нам постійно просити вибачення, особливо при смерті. Аллах говорить:

«Восславил ж хвалою Господа свого і попроси у Нього прощення. Воістину, Він – Приймаючий покаяння »(ан-Наср, 3).

Аїша повідомила: «До своєї смерті Посланник Аллаха молився часто: «Аллах вільний від недосконалості, і я прославляючи Його, прошу Його прощення, звертаючись до Нього з покаянням». (Аль-Бухарі і Муслім).

Крім того, прощення віднімає лиха і підносить статус. Ібн Аббас сказав, що Посланник Аллаха сказав: «Якщо хто постійно шукає прощення (Аллаха), Аллах виводити його з кожного лиха і полегшує кожну тривогу і годує його, коли він голодний». (Абу Дауд).

Аллах любить людей, які просять вибачення. Аллах говорить:

«І благай прощення у Аллаха. Воістину, Аллах — Прощаючий, Милосердний!». (4: Ан-Ніса; 106).

Передано, що Абу Хурайра сказав, що Посланник Аллаха сказав: «Присягаюся Тим, в якій долоні душа моя, якщо ви не грішили, Бог замінить вас грішниками, що покаялися, і Він простив їх». (Муслім).

Аллах обіцяв віруючим просящімт вибачення у Аллаха:

«Скажи: «Чи розповісти вам про те, що краще від цього? Для тих, які богобоязливі, у Господа їхнього є сади, де течуть ріки, і де вони будуть довіку, а з ними — пречисті дружини і благовоління від Аллаха!». (3: Аль-Імран; 15).

Аллах слав покарання колишнім країнам, якщо вони не вірили своїм Пророкам. Але з Його великої ласки до нашого народу, Аллах обіцяв не посилати покарання до тих пір, доки Пророк Мухаммед живий і після його смерті, доки ми просимо вибачення у Аллаха. Аллах говорить:

«Та Аллах не буде карати їх, доки ти серед них. Аллах не буде карати їх, коли вони благатимуть прощення». (8: Аль-Анфаль; 33).

Виголошення цитат є чудовий спосіб попросити вибачення з твердою вірою, щоб потрапити в Рай.

Передано від Шаддада бен Ауса, що Пророк сказав: «Найкращий спосіб просити вибачення у Аллаха: «Аллах, Ти мій Господь, немає Тобі співтоваришів. Ти створив мене, і я раб Твій, і я дотримуюся Твого завіту і вказівки настільки добре, наскільки можу. Я звертаюсядо Тебе, щоб вберегтися від зла, що я зробив. Я визнаю Твою чесноту і визнаю мій гріх, пробач мене, бо, воістину, ніхто не може прощати гріхи, окрім Тебе». Пророк додав: «Якщо хтось читає це протягом дня з твердою вірою, і вмирає в той же день перед вечором, він буде мешканцем Раю, і якщо хтось читає це вночі з твердою вірою, і вмирає до ранку – він буде мешканцем Раю». (Аль-Бухарі).

Саубан повідомив: «Кожного разу, коли Посланник Аллаха закінчував свою молитву, він просив вибачення три рази [сказавши 3 рази], а потім він говорив:

«Аллах, Ти, що даруєш безпеку та безпека, що сходить від Тебе». Імама Аль-Ауза (одного із співпереказувача) цього хадиса запитали: «Як слід шукати прощення?» Він відповів: «Я говорю: «Прошу прощення в Аллаха, прошу вибачення в Аллаха». (Муслім).

Ми просимо прощення Аллаха, за всі недоліки, забудькуватість або помилки, Амінь.

 Висновок

Ми просимо Аллаха навчити нас тому, чого ми не знаємо, і винагородити нас за те, що ми вчимося. Воістину, Аллах Щедрий, Милосердний. Наша остання молитва віддає Хвалу Аллаху, Господу, і мир праху всіх Пророків і нашому Пророку Мухаммеду, і всім його супутникам і родині.